Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Lipiec 2019

Pomoc dla Marysi Tchórzewskiej

Marysia urodziła się w 2011 roku z bardzo rzadką wrodzoną dysfunkcją lewej nóżki (hemimelia strzałkowa, typ 3 c), co oznacza wrodzony niedorozwój lewej nóżki, w której skład wchodzi: brak śródstopia i 3 paluszków, wynikły z braku kości strzałkowej oraz skrócony piszczel. Nóżka jest krótsza; brak śródstopia uniemożliwia normalne chodzenie. Aby dojść do sprawności, dziewczynka musi przejść we wrześniu 2019 roku kosztowny zabieg. Rodzice Marysi proszą o pomoc na jego sfinansowanie – potrzeba 23 tysięcy złotych!

 

Więcej...

Pomoc dla Alicji Laszewskiej

W przedszkolu dzieci chętnie bawią się z Alicją. Osoby, które nie wiedzą, że ma ona chorobę genetyczną, odbierają ją jako zdrową, drobną dziewczynkę, która mało mówi. Córka Państwa Laszewskich z Małaszewicz (woj. lubelskie) cierpi jednak na zespół de Grouchy’ego typu 1. Rodziców nie stać, by w pełni sfinansować jej leczenie i rehabilitację, dlatego poprosili o pomoc Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

„Wakacyjna Akcja Caritas” – zakończył się V turnus!

Pełen atrakcji wyjazd w ramach V turnusu „Wakacyjnej Akcji Caritas” do Biskupina już za nami! 37- osobowa grupa dzieci z diecezji siedleckiej w dn. 14-23 lipca 2019r. wypoczywała aktywnie, poznając m.in. takie miejsca jak: Toruń czy Gniezno.

Więcej...

"Wakacyjna Akcja Caritas" - zakończył się IV turnus!

Warsztaty z robienia oscypków, wizyta w Papugarni i w Muzeum Figur Woskowych – to nie jedyne atrakcje IV turnusu „Wakacyjnej Akcji Caritas”, który trwał w dniach 08-17 lipca 2019r. w Zakopanem. Pojechało na nie 49 dzieci zgłoszonych przez Miasto Siedlce, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach i Gminę Skórzec.

Więcej...

„Wakacyjna Akcja Caritas” – zakończył się III turnus!

Kolonie letnie, organizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej, nabierają rozpędu. Zakończył się już bowiem III turnus w Biskupinie, który trwał od 04 do 13 lipca, a z nim - czas pełen atrakcji i integracji  dla 45 dzieci z terenu diecezji siedleckiej.

Więcej...

Pomoc dla Aleksandry Włodarczyk

Ziarnica złośliwa (chłoniak Hodgkina) to choroba jeszcze 10 lat temu uznawana za nieuleczalną. Kilka lat temu zachorowała na nią 33-letnia dziś Aleksandra Włodarczyk z Międzyrzeca Podlaskiego (woj. lubelskie). Kobieta prosi o wsparcie finansowe – leczenie może uratować jej życie, ale sama nie jest w stanie go sfinansować.

Więcej...

Warsztaty mają wakacyjną przerwę

Wakacje to czas na wypoczynek i regenerację sił. Warsztaty Terapii Zajęciowej, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej, mają z tego powodu przerwę w pracy. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Więcej...

Przerwa wakacyjna

W dniach 22 lipca - 16 sierpnia 2019r. Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach będzie nieczynny z powodu przerwy wakacyjnej. Zapraszamy od 19 sierpnia.

Więcej...

Pomoc dla Filipa Jastrzębskiego

Opieka specjalistów, stałe leczenie i rehabilitacja są - obok miłości rodziców - niezbędne u Filipka Jastrzębskiego z Starych Oknin (woj. mazowieckie), który zmaga się ze złożonym problemem zdrowotnym. Chłopiec ma zespół Downa, ale to niejedyna trudność, z jaką przyszło mu żyć.

Więcej...

Przygody Aladyna w kinie Helios

W dniach 11 i 12 lipca wybraliśmy się do kina na przygody Aladyna.

Więcej...