Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Sierpień 2019

W „krainie żubra”

Wizytą w Białowieskim Parku Narodowym rozpoczęliśmy dzień zwiedzania...

Więcej...

„Wakacyjna Akcja Caritas” – zakończył się IX turnus!

Dobiegł końca ostatni turnus „Wakacyjnej Akcji Caritas”. W dniach 14-23 sierpnia 2019r. w urokliwej nadbużańskiej miejscowości Brok przebywało 30 dzieci. Był to czas bogaty w ciekawe zajęcia, zabawy kolonijne, jak również poznawanie nowych miejsc.

Więcej...

Gramy dla Oli

W sobotę 31 sierpnia 2019 roku o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się koncert charytatywny “Gramy dla Oli”. W czasie imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy pod patronatem Caritas Diecezji Siedleckiej. Dochód przeznaczony będzie na leczenie 33-letniej Aleksandry Włodarczyk, która już od trzech lat walczy z nowotworem - ziarnicą złośliwą.

Więcej...

Pomoc dla Piotra Mieścickiego

6-letni Piotruś Mieścicki z Tchórzewa (woj. mazowieckie) ma dużo trudniejsze dzieciństwo od swoich rówieśników. Wymaga wsparcia drugiej osoby, nawet przy wykonywaniu samoobsługowych czynności. Liczne choroby towarzyszą mu na co dzień, ale jest przy nim kochająca, otaczająca go troską, rodzina. Brakuje tylko pieniędzy na leczenie, rehabilitację i niezbędny sprzęt rehabilitacyjny.

Więcej...

"Wakacyjna Akcja Caritas" - zakończył się VIII turnus!

Wakacje bez mamy i taty w ramach organizowanej po raz 8 w tym roku "Wakacyjnej Akcji Caritas" już za nami. Dzieci odpoczywały w Biskupinie od 3 do 12 sierpnia. Odwiedziły m.in. takie miejsca jak: Toruń czy Gniezno.

Więcej...

Pomoc dla Julii Bajury

- Córka jak czuje się lepiej, to jest radość, a jak pojawiają się już zmiany na buzi, to jest nie do życia. Bardzo cierpi i płacze – mówi mama 4-letniej Julii Bajury. Dziewczynka, pochodząca z Sięciaszki Drugiej koło Łukowa (woj. lubelskie), cierpi na padaczkę lekooporną i zapalenie skórno-wielomięśniowe. Lekarze mówią, że te choroby będą z nią do końca jej życia. Leczenie może dać jej ulgę w cierpieniu. Potrzebne są jednak pieniądze.

Więcej...

„Wakacyjna Akcja Caritas” – zakończył się VII turnus!

Na VII już turnusie, odbywającym się w dniach 24 lipca - 02 sierpnia 2019r. w Biskupinie, wypoczywała 44-osobowa grupa dzieci i młodzieży z diecezji siedleckiej. Toruń, Gniezno czy Pobiedziska to tylko niektóre z miejscowości, jakie odwiedzili uczestnicy podczas trwania turnusu. Dla części z kolonistów, czas spędzony w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas”, zorganizowany przez siedlecką Caritas był pierwszym tak długim wyjazdem w życiu.

Więcej...

Wakacje na świetlicy

Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie w dniach od 24.06.2019r.  do 31.07.2019r. w godzinach od 9:00 do 14:00,  zorganizowała zajęcia wakacyjne dla podopiecznych placówki. Ostatnie tygodnie roku szkolnego nie były łatwe i przyjemne. Czas ciągnął się nieubłaganie. Dla jednych pozostało tylko oczekiwać na wakacje, natomiast ci, którzy troszkę obijali się w roku szkolnym, musieli podjąć wzmożoną pracę, aby poprawić swoje wyniki w nauce. Na szczęście wszyscy wytrwali i doczekali się upragnionych wakacji!

Więcej...