Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wrzesień 2019

"Rewitalizacja obszaru zmarginalizowanego poprzez rewaloryzację budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach"

Miasto Siedlce zrealizowało projekt pod nazwą „Rewitalizacja obszaru zmarginalizowanego poprzez rewaloryzację budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu VI „Jakość życia”, Działanie 6.2 „Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych”, Typ projektów: „Rozwój infrastruktury technicznej na obszarach rewitalizowanych w celu ich aktywizacji społecznej i gospodarczej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 20014-2020 oraz ze środków budżetu państwa.

Więcej...

"Pożegnanie lata" w Legionowie

W dniu 26.09.2019r odwiedziliśmy Caritas Diecezji Warszawsko- Praskiej  Warsztat Terapii Zajęciowej Św. Rity w Legionowie. Piknik z okazji „Pożegnanie lata” sprawił  nam wielką radość gdyż znaleźliśmy się w gronie przyjaciół i uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie.

Więcej...

Caritas: Sport dla zdrowia parczewskich seniorów

Wycieczka rowerowa po pobliskich lasach, zakończona wspólnym biesiadowaniem przy ognisku, to jedno z działań, które dla parczewskich seniorów zorganizowało Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Parczewie w ramach projektu pt.: „Międzypokoleniowe spotkania z kulturą, sztuką i edukacją prozdrowotną”.

Więcej...

Caritas: Akcja sprzątania lasu ciągle potrzebna!

46 osób z niepełnosprawnością, w tym korzystający z wózka inwalidzkiego czy kuli, oraz ich 14 opiekunów posprzątało 24 września 2019r. lasy w Gminie Mokobody. Zebrali 62 worki śmieci. Akcję pod patronatem św. Franciszka z Asyżu, zorganizował Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach. To już druga edycja porządkowania terenów leśnych.

Więcej...

Caritas: Koncert dla seniorów i młodzieży

Klimat słów i dźwięków, zapach książek i wolniej płynący czas – taka atmosfera panowała w piątek 20 września 2019r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie, podczas koncertu pt.: „Zatrzymaj się na chwilę”, który oficjalnie otworzył projekt realizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Parczewie pt.: "Międzypokoleniowe spotkania z kulturą, sztuką i edukacją prozdrowotną".

Więcej...

Caritas: Razem posprzątają las

Ponad 50 worków śmieci zebrali w ubiegłym roku niepełnosprawni z trzech Warsztatów Terapii Zajęciowej, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, podczas akcji sprzątania lasu na terenie Powiatu Siedleckiego – Gminy Mokobody. Ile będzie ich w tym roku? Tego dowiemy się 24 września 2019r., podczas porządków w lesie, którym patronuje św. Franciszek z Asyżu.

Więcej...

„Kromka chleba dla sąsiada”

Jesteś wrażliwy na potrzeby osób cierpiących niedostatek, starszych, samotnych, opuszczonych? Możesz im pomóc! Rusza kolejna edycja ogólnopolskiego programu „Kromka chleba dla sąsiada”! Wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej będą dyżurować w wybranych sklepach Biedronka na terenie całej diecezji siedleckiej i zbierać żywność w dniach 20-21 września 2019r.

Więcej...

Rozpoczął się nowy rok szkolny dla Szkolnych Kół Caritas

W środę 18 września 2019r. w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Siedlcach odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie opiekunów i asystentów kościelnych 113 Szkolnych Kół Caritas, które coraz prężniej działają w Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

Reedukacja skazanych w ZK Siedlce

W jednostkach penitencjarnych przebywa wielu skazanych, którzy utracili prawo jazdy w wyniku prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Aby mogli odzyskać dokument, muszą odbyć kurs reedukacyjny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Skazani odbywający karę w siedleckim zakładzie karnym będą mogli przejść taki kurs jeszcze zanim opuszczą więzienie.

Więcej...

Wycieczka do Kozłówki, Kocka i Radzynia Podlaskiego

W dniu 19.09.2019 nasi opiekunowie zrobili nam dzień wolny od codziennych zajęć i zabrali całą grupę na jednodniową wycieczkę po naszych przepięknych i malowniczych  miastach: Kozłówka – Kock - Radzyń Podlaski.

Więcej...