Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Październik 2019

Wycieczka do Lublina

W czwartek 31 października 2019r. podopieczni i wychowawcy Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie wzięli udział w wycieczce do Lublina.

 

Więcej...

Akcja Caritas: „Zmyj szarość z ich życia”

- Chciałbym każdego ranka ogolić się jak człowiek, wykąpać po całym dniu i pachnieć tak, aby nikt nie pokazywał mnie palcem – to słowa, które moglibyśmy usłyszeć z ust osób bezdomnych, które często omijamy z daleka, gdybyśmy tylko chcieli. Caritas Diecezji Siedleckiej, już po raz drugi, chce wspomóc tych ludzi i organizuje z okazji Światowego Dnia Ubogich akcję „Zmyj szarość z ich życia”.

Więcej...

Caritas organizuje korepetycje

Nie jesteś orłem z matematyki? Kuleje u Ciebie język polski? A może uczysz się bezskutecznie podstaw angielskiego i wciąż masz wrażenie, że nic nie umiesz? Siedlecka Caritas wychodzi naprzeciw tym trudnościom i organizuje korepetycje dla w ramach „Akademii Małego Żaka”, która jest dostępna w Siedlcach, Białej Podlaskiej i Parczewie.

Więcej...

Dzień Wszystkich Świętych

W dniach 29-30 października 2019r. dzieci i wychowawcy Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych wzięli udział we wspólnym wyjściu na miejscowy cmentarz parafialny.

Więcej...

Lekcja historii - film pt.:"LEGIONY"

W dniach 29.10 i 30.10.2019r dzięki naszym opiekunom mieliśmy możliwość kontynuowania naszej wspaniałej przygody z kinem Helios w Siedlcach, gdzie za każdym razem oglądamy wspaniałe filmy. I tym razem do naszej kolekcji dołożyliśmy patriotyczny film pt: „LEGIONY”, który prezentował trud, przelaną krew i życie żołnierzy walczących o wolność.

Więcej...

Caritas zaprasza do konkursów

Caritas Diecezji Siedleckiej ogłasza dwa konkursy patriotyczne „PATRIOTA 2019”: fotograficzny i pieśni patriotycznej dla szkół. Do wygrania są cenne nagrody!

 

Więcej...

Pomoc dla Ireneusza i Genowefy Poryckich

Panu Ireneuszowi grozi utrata wzroku, jego żona ma poważnie chore serce, ale to nie jedyne problemy, które trapią rodzinę Poryckich z Garwolina (woj. mazowieckie). Tylko o włos brakuje do tragedii. – Nie możemy czekać 2 lata na wizytę u lekarza – pisze w prośbie do Caritas Diecezji Siedleckiej pani Genowefa, tłumacząc, że pilnie potrzebuje środków finansowych m.in. na leczenie. Małżeństwo wyczerpało już inne możliwości uzyskania wsparcia.

Więcej...

Światowy Dzień Owoców i Warzyw

W piątek 18 października 2019r. z okazji ,,Światowego Dnia Owoców i Warzyw” dzieci miały za zadanie wybrać owoce, które codziennie kupujemy w ramach programu ,,Żółty Talerz”, i przygotować dla wszystkich pyszny i pożywny deser owocowy. W ten oto sposób w naszej świetlicy powstał bananowy koktajl. Wszystkim bardzo smakowało!

Więcej...

Urodziny Kasi

W poniedziałek 21 października 2019r. naszą solenizantką była Kasia. Życzymy Jej Wszystkiego Najlepszego!

Więcej...

Zaproszenie do udziału w projekcie „Czas na młodzież 2019”

Caritas Polska oraz Caritas Diecezji Siedleckiej zapraszają do udziału w projekcie „Czas na młodzież” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej...