Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Listopad 2019

Caritas Siedlce: Nasz specjalista będzie doradzać ministrowi

Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach prowadzonym przez Caritas Diecezji Siedleckiej, Agata Ługowska zostanie dziś w Warszawie powołana do ogólnopolskiej Rady Zatrudnienia Socjalnego.

Więcej...

„Mój Dom Mazowsze” - rozstrzygnięcie konkursu Mazowieckiego Centrum Pomocy Rodzinie

Za nami I Edycja Konkursu Plastycznego „Mój Dom Mazowsze” skierowanego do osób niepełnosprawnych z województwa mazowieckiego: uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy...

Więcej...

Zapal w Wigilię świecę Caritas

- Świeca, która zapłonie na wigilijnym stole jest symbolem solidarności z biednymi – mówi dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski. Bądź tym, który połączy 26-letnią tradycję zapalania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” z chęcią pomagania najmłodszym! Świece Caritas czekają w parafiach!

Więcej...

Zakład Aktywności Zawodowej nagrodzony!

Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach Caritas Diecezji Siedleckiej jest  Finalistą 9 edycji konkursu im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku. Rada Konkursu nagrodziła tych, którzy najlepiej łączą działalność gospodarczą z działalnością społeczną. Spośród 43 zgłoszeń do finału 9. edycji zakwalifikowano 13 przedsiębiorstw. PwC Polska – partner Konkursu – przyznał tradycyjnie nagrody Indywidualnego Wsparcia Mentoringowego. Taką nagrodę otrzymał ZAZ.

Więcej...

Seniorzy i młodzież są zadowoleni!

Czy obowiązki szkolne, domowe i zawodowe to wszystko, co ważne w życiu? Niekoniecznie! Grupa 25 seniorów z Parczewa, która wzięła udział w projekcie pt. „Międzypokoleniowe spotkania z kulturą, sztuką i edukacją prozdrowotną” pokazała, że każdy ma prawo do aktywności, kreatywności i świetnej zabawy! Nawet osoby w starszym wieku! Podczas twórczych spotkań towarzyszyło im 10 wolontariuszy, którzy także zostali ubogaceni o nowe doświadczenia.

Więcej...

Caritas rusza ze zbiórką żywności!

Czy mieszkańcy Mazowsza i Lubelszczyzny chętnie biorą udział w zbiórkach żywności, które wspomagają osoby potrzebujące przed Świętami Bożego Narodzenia? Tego dowiemy się już 6 i 7 grudnia 2019r. – w tych dniach bowiem Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w XVII edycję ogólnopolskiej akcji „Tak, POMAGAM!”. W ubiegłym roku udało się uzbierać ponad 27 ton!

Więcej...

Zakończenie warsztatów w Urzędzie Pracy

W dniach 19 i 20 listopada 2019r. odbyło się trzecie i ostatnie w tym roku spotkanie w Klubie Pracy przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Siedlcach.

Więcej...

Błogosławiony Bartolo Longo patronem Klubu Ojca w Zakładzie Karnym

Od dwóch lat w Zakładzie Karnym w Siedlcach w ramach projektu „2 KROKI”, realizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej, działa Klub Ojca. Od samego początku prowadzi go Maciej Celiński.

Więcej...

WTZ Siedlce na Otwartych Mistrzostwach Siedlec w Pływaniu im. Marii Żyburowej.

W zawodach, w kategorii osób niepełnosprawnych naszą placówkę WTZ reprezentowało aż 4 podopiecznych: Mariola Daukszo, Piotrek Fierosiewicz, Krzysztof Matuła oraz Damian Chojecki.

Więcej...

Spotkanie z czarownicą w kinie Helios

W dniach 14 i 15 listopada 2019r. odwiedziliśmy znane i ulubione przez nas miejsce jakim jest Siedlecka Galeria i kino Helios. I okazało się, że czarownice wcale  nie są takie złe...

Więcej...