Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Styczeń 2020

Ferie zimowe z „Żółtym Talerzem”

Podczas ferii zimowych w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie nie zabrakło warsztatów kulinarnych, gdzie dzieci miały możliwość poznania podstawowych zasad zdrowego odżywiania.

Więcej...

Pomoc dla Weroniki Kacprzak

19-letniej Weronice Kacprzak z Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie), która urodziła się w zespołem Downa i wadą serca, towarzyszy każdego dnia również obustronny niedosłuch. – Córka chciałaby mieć własny pokój, a ja marzę, aby mogła nas wyraźnie słyszeć – mówi Agnieszka Kacprzak, mama dziewczynki. Możemy jej pomóc w lepszej komunikacji poprzez wpłaty na subkonto, dzięki którym będzie miała zakupione aparaty słuchowe.

Więcej...

Caritas: Trwa nabór wolontariuszy

Radość pomagania, świetna atmosfera i bezpłatne szkolenia – to nie jedyne korzyści, jakie czerpią wolontariusze zaangażowani w działania charytatywne Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja zaprasza do wstąpienia w szeregi Centrów Wolontariatu w Białej Podlaskiej i Siedlcach.

 

Więcej...

XVIII Bal karnawałowy Caritas. Znów zatańczą poloneza

Dokładnie 435 podopiecznych z niepełnosprawnością i ich opiekunów z 20 placówek z województwa mazowieckiego i lubelskiego, weźmie udział w XVIII Balu karnawałowym, organizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej.  Impreza odbędzie się 20 lutego 2020r. o godz. 10:00 w Sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41.

Więcej...

Na Mazowszu ruszą ferie zimowe

Ferie zimowe w woj. mazowieckim odbywają się w dniach 10-23 lutego 2020 r. Dwie świetlice prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej: Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza przy ul. Floriańskiej 3 i Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Świrskiego 57 przygotowały ciekawy program dla swoich podopiecznych.

Więcej...

Ferie 2020

W dniach 13-17 stycznia 2020r. w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie podopieczni placówki wzięli udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez wychowawców w ramach ferii zimowych.

Więcej...

Caritas: Znajdź i polub nas na Facebook’u!

W Caritas Diecezji Siedleckiej każdego dnia czynimy dobro. Prowadzimy działania mniejsze i większe, ale zawsze wartościowe – bo w duchu miłości i solidarności z osobami w potrzebie. Nie wszystko jednak jesteśmy w stanie pokazać w mediach tradycyjnych, dlatego zapraszamy do towarzyszenia nam w mediach społecznościowych, a dokładnie na Facebook’u. Znaleźć tam można  zdjęcia, filmiki, zapowiedzi i podsumowania wydarzeń, by być na bieżąco z tym, nad czym codziennie wspólnie pracujemy. Zapraszamy!

Więcej...

Pomoc dla Sebastiana Kadeja

Nie każdy student jest zdrów jak ryba. 24-letni Sebastian Kadej z Bartkowa Starego koło Korczewa (woj. mazowieckie) doświadczył, jak kruche bywa życie. Dziś zmaga się m.in. ze skutkami choroby nowotworowej, niedowładem nóg i obuocznym stwardnieniem rogówek, które w znaczny sposób utrudniają mu, i tak już naznaczone cierpieniem, funkcjonowanie. Caritas apeluje o pomoc.

Więcej...

Żywność dla potrzebujących

Caritas Diecezji Siedleckiej realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 -  Podprogram 2019 - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Realizacja programu przypada na grudzień 2019 r. - lipiec 2020 r.

Więcej...

MAYDAY - Helios - mamy problem ;)

W dniach 13 i 14 stycznia 2020r. mieliśmy przyjemność cieszyć się z naszego pierwszego w Nowym Roku wyjazdu do kina „Helios” w Siedlcach. Tym razem nasi opiekunowie zabrali nas na polską komedię pt: „MAYDAY” z ulubionymi aktorami, znanymi nam z seriali telewizyjnych.

Więcej...