Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Luty 2020

Pomoc dla Sławomira Chomiuka

53-letni Sławomir Józef Chomiuk z Wygnanek (woj. mazowieckie, gmina Stara Kornica) bardzo potrzebuje naszego wsparcia. Jest tak ciężko chory, że ze światem praktycznie nie jest w stanie się porozumieć. Ratuje go nowo zakupiony komunikator, który jest sterowany wzrokiem. Mężczyzna potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc.

Więcej...

Baranki i skarbonki, czyli sposób na pomaganie

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do włączenia się w akcję „Jałmużna Wielkopostna 2020”, która jest okazją do podjęcia wyrzeczenia, pracy nad sobą i pochylenia się nad problemami ludzi wokół. Organizacja przygotowała w tym celu ponad 50 tysięcy baranków i 5 tysięcy skarbonek.

 

Więcej...

Bal Karnawałowy w naszym WTZ

Dnia 25.02.2020r. dzięki naszym opiekunom, mogliśmy na chwile odłożyć powierzone nam zadania i cieszyć się wspaniałą zabawą podczas balu karnawałowego, który odbył się w naszym Warsztacie.

Więcej...

Biała Podlaska: W Caritas rozliczymy Twój PIT 37

Rozliczenie PIT 37 to już nie problem. Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do swojej siedziby przy ul. Terebelskiej 80 w Białej Podlaskiej. Można tam bezpłatnie sporządzić rozliczenie podatkowe – PIT 37.

Więcej...

Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

W dniach 21-28 lutego 2020 r. Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Osoby pokrzywdzone przestępstwem, osoby im najbliższe oraz świadkowie przestępstw i osoby im najbliższe mogą uzyskać kompleksowe wsparcie w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Siedlcach oraz  Lokalnych Punktach Pomocy prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej. 

Więcej...

Bal Karnawałowy w WTZ Biała Podlaska

Dnia 20.02.2020 r., czyli w tzw. „Tłusty czwartek”, mieliśmy okazję uczestniczyć w XVIII balu karnawałowym, zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej. Impreza ta odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska - Michała Litwiniuka oraz Starosty bialskiego – Mariusza Filipiuka.

Więcej...

Warsztaty kulinarne - "Żółty Talerz"

W dniu 19 lutego na Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie odbyły się małe warsztaty kulinarne. Dzieci przy wsparciu wolontariuszy i opiekunów, przygotowały na podwieczorek sałatkę warzywną. W jej skład weszły same zdrowe i wartościowe produkty. Podopieczni chętnie zajęli się obieraniem i krojeniem niezbędnych składników, a także połączeniem ich z jogurtem. Wszystkim bardzo smakowała!

Więcej...

Spotkanie walentynkowe w bibliotece

Z okazji dnia Święta Zakochanych, dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie 17 lutego uczestniczyły w zajęciach w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie. Miały możliwość wziąć udział w dyskusji na temat uczuć i sposobów ich wyrażania. Rozwiązały wspólnie krzyżówkę, odkrywając piękne hasło „Zakochaj się w książce”.

Więcej...

Zjedz kebaba i wspomóż Szymonka

W środę 19 lutego 2020 r. w punkcie gastronomicznym przy ul. Jana III Sobieskiego 72 w Białej Podlaskiej, przez cały dzień będzie można wspomóc finansowo podopiecznego Caritas Diecezji Siedleckiej – Szymonka Kulawczuka. Chłopiec cierpi na hemimelię kończyn dolnych i górnych, co powoduje, że nie może się poruszać i cieszyć dzieciństwem jak inne dzieci. Jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja.

Więcej...

Bal Karnawałowy 2020r.

Karnawał 2020 trwa, w związku z tym nam też udzielił się karnawałowy nastrój. W dniu 6 lutego bawiliśmy się na balu karnawałowym organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim.

Więcej...