Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Marzec 2020

Zanurzeni w miłości – respirator dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej

Caritas Diecezji Siedleckiej ponownie zaprasza do włączenie się w ogólnopolską inicjatywę charytatywną „Zanurzeni w miłości”, która tym razem wesprze zakup dodatkowego respiratora dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Więcej...

Dzień Kobiet

 

W dniu 9 marca dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie obchodziły wyjątkowe święto jakim jest Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek drobne upominki. Wszystkiego co najlepsze w tym wyjątkowym dniu i nie tylko :)

 

Więcej...

Wiosna tuż tuż

Korzystając z pięknej pogody dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie wraz z opiekunami wybrały się na spacer. Mieliśmy przyjemność korzystać, z wyjątkowej jak na pierwsze dni marca pogody. To było bardzo przyjemne i aktywnie spędzone popołudnie!

Więcej...

Urodziny Darka

Dzisiejszy dzień był naprawdę wyjątkowy! Mieliśmy przyjemność świętować wspólnie urodziny jednego z naszych podopiecznych. Dzieci wspólnie zaśpiewały „Sto lat” i złożyły koledze najserdeczniejsze życzenia. Wszystkiego co najlepsze Darku!

Więcej...

Żółty Talerz - paczki

Sytuacja związana z pandemią wirusa Covid-19 w naszym kraju to wyjątkowo trudny czas dla nas wszystkich. Mimo iż praca placówki jest zawieszona, staramy się wspierać naszych podopiecznych i ich rodziny. Dzięki projektowi „Żółty Talerz” mieliśmy możliwość przygotować paczki żywnościowe dla rodzin dzieci uczęszczających na zajęcia w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie. Życzymy wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości na ten czas.

Więcej...

Caritas Polska rusza na pomoc szpitalom i uruchamia akcję #WdzieczniMedykom

Respiratory, termometry bezdotykowe oraz środki ochrony osobistej – tego najbardziej brakuje dziś medykom walczącym z epidemią koronawirusa. Największa organizacja pomocowa w Polsce wychodzi naprzeciw tym potrzebom i ogłasza akcję #WdzieczniMedykom. Budżet projektu wstępnie oszacowano na 12 mln zł. Środki pochodzić będą głównie od firm. Jako pierwsza akcję wsparła Fundacja Carrefour przekazując ponad 1,3 mln zł na zakup respiratorów i środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Więcej...

Wspomóż akcję Caritas nie wychodząc z domu

Konkretnym znakiem solidarności z potrzebującymi w czasie Wielkiego Postu jest włączanie się w akcję “Jałmużna Wielkopostna”. Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do dokonania tego m.in. poprzez elektroniczne płatności internetowe i tradycyjny przelew bankowy. Tłumaczymy, jak to zrobić.

Więcej...

Komunikat: Część placówek Caritas nadal nie pracuje

Wydłuża się termin zawieszenia działalności części jednostek prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wszystko to z uwagi na przepisy mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Więcej szczegółów w komunikacie.

 

Więcej...

Zebraliśmy całą sumę na respirator!

Radość, niedowierzanie i wielkie wyrazy wdzięczności – tak można podsumować zbiórkę na rzecz Szpitala Miejskiego w Siedlcach. Już niebawem trafi tam nowoczesny respirator, na którego zakup zbierała Caritas Diecezji Siedleckiej, włączając się w ogólnopolską inicjatywę „Zanurzeni w miłości”. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

 

 

Więcej...

Szyją maseczki. Potrzebują materiału

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce spowodowało konieczność noszenia specjalnych masek ochronnych. Takie mogą uszyć uczestnicy Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach. Potrzeba jednak pieniędzy i materiału.

Więcej...