Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Kwiecień 2020

Komunikat: Część placówek Caritas wciąż w zawieszeniu

Kolejne polecenia czasowego zawieszenia działalności jednostek, świadczących codzienne wsparcie takich jak świetlice dla dzieci, warsztaty terapii zajęciowej, w związku z zapobieganiem rozporzestrzeniania się choroby COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, ogłosili Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Mazowiecki i Lubelski. Ograniczenia dotyczą części jednostek w Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

Skórzec: Niepełnosprawni mogą liczyć na pomoc. Pracownicy w stałym kontakcie

Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu jest jednym z pięciu tego typu placówek, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Osoby z niepełnosprawnościami odbywają tu kompleksową terapię, który pozwala im funkcjonować tak, jak innym ludziom - tworzyć, uczyć się, pracować, a nade wszystko spotykać z rówieśnikami i podtrzymywać kontakty społeczne. Również w obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem, mimo zawieszenia działalności Warsztatu, uczestnicy są w stałym kontakcie telefonicznym z psychologiem, sześcioma instruktorami i kierownikiem jednostki.

Więcej...

Podsumowujemy #PomocDlaSeniora

Trwająca w całej Polsce od 23 marca 2020 r. akcja #PomocDlaSeniora cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tak też jest na Mazowszu i Lubelszczyźnie, gdzie działa Caritas Diecezji Siedleckiej. W związku z zagrożeniem koronawirusem m.in. powołano Wolontariat Kryzysowy, w ramach którego prowadzone są dyżury telefoniczne w Białej Podlaskiej i w Siedlcach. Wolontariusze pomagają seniorom zakupić żywność, wykupić leki i nie tylko.

Więcej...

Dbają o swoich podopiecznych

Czas izolacji społecznej, związany z zapobieganiem zarażenia koronawirusem, spowodował, że takie jednostki Caritas Diecezji Siedleckiej jak Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach, są nieczynne. Organizacja wychodzi jednak naprzeciw pojawiającym się trudnościom, tak by odosobnieni uczestnicy nie zostali bez wsparcia.

Więcej...

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą obchodzimy 19 kwietnia 2020 r. to dzień szczególny dla wszystkich wiernych, ale też dla Caritas Diecezji Siedleckiej. Zapraszamy do zapoznania się z Listem Przewodniczącego Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia i z materiałami liturgicznymi.

Więcej...

Caritas dla polskich szpitali: 100 respiratorów i 10 tys. kombinezonów ochronnych

Imponujące wyniki kampanii #WdzieczniMedykom, prowadzonej przez Caritas w odpowiedzi na potrzeby polskich szpitali walczących z epidemią koronawirusa. Pierwsze dostawy zamówionego w ramach kampanii sprzętu i wyposażenia w najbliższych dniach mają dotrzeć do Polski. 

Więcej...

Komunikat: Część placówek Caritas nadal jest nieczynna

W związku z przedłużeniem obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w Caritas Diecezji Siedleckiej część placówek nadal jest nieczynna. Więcej szczegółów w komunikacie.

Więcej...

Na pomoc seniorom i medykom Caritas zebrała już 20 milionów złotych

Caritas Polska i Caritas w 41 diecezjach jednoczą siły w największej akcji pomocowej w historii Polski. W ramach kampanii #PomocDlaSeniora oraz #WdzięczniMedykom największa organizacja pomocowa w kraju zgromadziła już 20 milionów złotych. Dzięki temu wolontariusze Caritas codziennie dostarczają paczki z żywnością tysiącom potrzebujących seniorów, bezdomnych i chorych w całej Polsce, a Caritas Polska przygotowuje się do zakupu respiratorów i najbardziej potrzebnego wyposażenia dla polskich szpitali. 

Więcej...

życzenia wielkanocne

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach.

Więcej...

Życzenia Wielkanocne 2020

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Dyrekcja, Pracownicy i Wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej mają dla Państwa serdeczne życzenia.

Więcej...