Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Maj 2020

Biała Podlaska: „Książka bez pieniążka”

Ruszyła zbiórka książek dla Hospicjum w Białej Podlaskiej! Do przekazywania zachęcają młodzi, biorący udział w ogólnopolskim programie „Czas na młodzież”, realizowanym również przez Caritas Diecezji Siedleckiej. W ramach projektu społecznego pt.: „Książka bez pieniążka” chcą zaangażować lokalną społeczność i stworzyć jeżdżącą biblioteczkę, pomagając tym samym podopiecznym Hospicjum i, przy okazji, dając drugie życie książkom.

Więcej...

Siedlce: Odnowione sale czekają na dzieci ze Świetlicy

2 sale z nowiuśkimi podłogami, meblami, odmalowanymi ścianami i 500-litrowe akwarium czekają na dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej, prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach. Zakończył się remont, który trwał w kwietniu i maju 2020 r. Dzieci zobaczą sale już dziś - 28 maja bowiem wracają z izolacji, spowodowanej panującą pandemią koronawirusa.

Więcej...

Życzenia na Dzień Matki

W Dniu Matki, wszystkim Mamom pragniemy złożyć serdeczne podziękowania: za miłość i trud, za cierpliwość i czułość, za dobro, którym się dzielicie z innymi. Życzymy radości z przeżywania tego niezwykłego powołania. Pragniemy, aby Wasz uśmiech rozświetlał wszelkie smutki i trudności, aby w Waszych ramionach każde dziecko mogło znaleźć prawdziwy dom. Życzymy, byście były takie jak Matka Pana Jezusa, Maryja – pełna pokoju, zawierzająca całe życie Bogu Ojcu, zanurzona w modlitwie.

Więcej...

Diecezja Siedlecka: Powoli wracają do pełnego działania

Rozpoczął się kolejny etap odmrażania życia społecznego. Do placówek w całym kraju, jak również w Caritas Diecezji Siedleckiej, już wkrótce powrócą osoby z niepełnosprawnościami, dzieci i młodzież. Jak podkreśla wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Paweł Wdówik, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznym i pracownikom.

Więcej...

Siedlce: Fundacja SMS z Nieba i Caritas Diecezji Siedleckiej w dwóch akcjach przekazały w sumie 210 tysięcy dla siedleckiego szpitala

Dzięki akcji Caritas Diecezji Siedleckiej pn.: „Księża na szpital” zainicjowanej apelem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy oraz przez kapłanów, a także ogólnopolskiej akcji „Zanurzeni w miłości” udało się zebrać w sumie 210 tysięcy złotych dla Szpitala Miejskiego w Siedlcach.

Więcej...

Polska: Setna rocznica urodzin papieża Jana Pawła II

Dziś przypada dokładnie 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły. To okazja do rozważania życia Jana Pawła II i – dzięki spuściźnie, jaką po sobie zostawił – szukania w tym trudnym dla nas czasie głębszego sensu.

Więcej...

Skórzec: Wiosna w Warsztacie Terapii Zajęciowej

Doniczki, ziemię oraz sadzonki ziół i kwiatów otrzymali w maju, od swoich instruktorów z Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu, uczestnicy z niepełnoprawnościami. Zestawy do pielęgnacji wraz z instrukcją, jak dbać o zieleń, są częścią zajęć klubowych w czasie zawieszenia działalności tej jednostki.

Więcej...

Terapia zajęciowa w czasie epidemii

Ze względu na wciąż trwającą sytuację zagrożenia koronawirusem, działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej nadal jest zawieszona. Jednak nasi uczestnicy się nie nudzą i mają co robić.  Pracownicy WTZ w dalszym ciągu utrzymują kontakty z podopiecznymi i ich rodzicami/opiekunami, zarówno telefoniczne jak i bezpośrednie, odwiedzając ich w domu. Podczas takich wizyt, przy zachowaniu obowiązujących środków bezpieczeństwa, uczestnicy otrzymują materiały do terapii, dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Więcej...

Siedlce: W Centrum Integracji Społecznej walczą z koronawirusem

Uszyli ponad 10 tysięcy maseczek, przygotowywali posiłki dla ponad 1 tysiąca osób oraz opiekowali się ponad 200 osobami starszymi i niesamodzielnymi. Tak wyglądał pracowity kwiecień w Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.

Więcej...

Parczew: „W naszej placówce pracownicy nie próżnują”

Ostatni tydzień w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie jest bardzo pracowity. Mimo, że jednostka z polecenia Wojewody Lubelskiego jest czasowo zawieszona, pracownicy zakasali rękawy i zabrali się do gruntownych porządków.

Więcej...