Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Czerwiec 2020

Diecezja Siedlecka: Działania Caritas na rzecz seniorów

Wsparcie żywnościowe, pomoc w zakupie leków, możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i skorzystania z wsparcia w przypadku pokrzywdzenia przestępstwem – to główne działania, które na rzecz osób w starszym wieku prowadzi aktualnie Caritas Diecezji Siedleckiej. Na czym polegają i gdzie znaleźć szczegółowe informacje? - poniżej przedstawiamy listę.

Więcej...

Pomoc dla Bartosza Pieńkosa

15-letni Bartosz Pieńkos z Mysłowa (gmina Wola Mysłowska w woj. lubelskim) zmaga się z poważną niepełnosprawnością. Ma dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i padaczkę. Porusza się na wózku inwalidzkim. Zatroskana o dobro syna mama, prosi o wsparcie finansowe, aby zlikwidować bariery architektoniczne w domu, w którym dorasta chłopiec i naprawić samochód służący do jego przewozu.

Więcej...

Zmiana adresu siedziby Caritas Diecezji Siedleckiej

Informujemy Państwa, iż z dniem 16 czerwca 2020 roku ulega zmianie adres siedziby organizacji. Nowy adres siedziby to: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce.

Więcej...

Biała Podlaska: Dają szansę zdobyć nowy zawód

Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej zaprasza do skorzystania z programu „Od wykluczenia do aktywizacji. Edycja 2020”. Biorąc w nim udział można nabyć umiejętności w zawodzie: opiekun osób starszych i pomoc kuchenna.

Więcej...

Życzenia na Dzień Ojca

W Dniu Ojca, wszystkim Tatusiom składamy wyrazy wdzięczności i radości, że jesteście z nami każdego dnia i wspieracie nas w drodze do Niebieskiego Ojca w Niebie. Życzymy, byście jak Święty Józef wychowywali nas z miłością i poświęcali dużo czasu i troski kiedy jesteśmy młodzi, a kiedy stajemy się już dorośli – żebyście zawsze byli wzorem do naśladowania.

Więcej...

Pomoc dla Katarzyny Pycki

Niedowidząca 26-letnia Katarzyna Pycka z Wólki Zastawskiej (gmina Stanin w woj. lubelskim) jest niepełnosprawna od urodzenia. Zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Przez 24h jest pod opieką mamy, która walczy o godne warunki dla córki. Kobieta zwróciła się do Caritas Diecezji Siedleckiej o pomoc finansową – organizacja założyła specjalne subkonto, na które można wpłacać środki, by pomóc im pokonać bariery architektoniczne i umożliwić częstszą rehabilitację.

Więcej...

Pomoc dla Grzegorza Łucyka

- Pracowałem w zawodzie stolarz i innych od 16 roku życia. A tu nagle choroba. Moje życie stanęło do góry nogami – opowiada 39-letni Grzegorz Łucyk z Zalesia koło Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). Mężczyzna zmaga się z chorobami, które zagrażają jego życiu i zwrócił się w potrzebie o wsparcie do Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja apeluje o pomoc finansową na jego leczenie i rehabilitację.

Więcej...

Polska: Rebusiki, łamigłówki i kolorowanki dla najmłodszych

Wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej wpadli na pomysł by w ramach walki z koronawirusem opracować edukacyjną książeczkę skierowaną do dzieci. W rezultacie Caritas Polska wydrukowała ją w 10 tysiącach egzemplarzy i rozdystrybuowała na całą Polskę.

Więcej...

Koronawirus - pogadanka

W poniedziałek 15 czerwca 2020 roku w naszej placówce przeprowadzono pogadankę na temat koronawirusa. Mówiliśmy o zagrożeniach związanych z nim, pochodzeniu i sposobach zapobiegania. Dzieci z chęcią wysłuchały i zrobili plakaty na temat: „Jak wyobrażam sobie koronawirusa?”.

Więcej...

Pomoc dla Mieczysława Otożenko

Zbliża się termin, w którym wielodzietna rodzina Otożenków z Dobrynia Kolonii (woj. lubelskie, gmina Zalesie) z niepełnosprawnym dzieckiem musi opuścić swój dawny dom. Żyli skromnie – w mieszkaniu nie było łazienki, były za to dziury w podłodze, stare okna i piece kaflowe, nienadające się do użytku. Małżonkowie zwrócili się do Caritas Diecezji Siedleckiej, bo tylko z pomocą życzliwych ludzi będą mieli za co przystosować inne lokum (drewniany dom) do zamieszkania. Potrzeba ok. 70 tys. złotych.

Więcej...