Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Lipiec 2020

Pomoc dla Marysi Tchórzewskiej

Marysia z Siedlec urodziła się w 2011 roku z bardzo rzadką wrodzoną dysfunkcją lewej nóżki (hemimelią strzałkową). Jest to wada polegająca na niedorozwoju części kończyny dolnej i skróceniu kości budującej kończynę. Marysia przeszła do tej pory 3 ciężkie operacje w USA. Dziewczynka rośnie, ale jej nóżka niestety nie… Konieczna jest kolejna operacja, która nie jest refundowana przez NFZ.

Więcej...

Przygotowania do Ultra-Maratonu

W piątek 24 lipca 2020 r. podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie brali udział w przygotowaniach do Ultra-Maratonu „Piękny Wschód”. Dzieci oraz wychowawcy przygotowywali kanapki dla kolarzy. Następnie dzieci miały zajęcia sportowo rekreacyjne na stadionie MOSIR w Parczewie.

Więcej...

Kisielany: Zbierają na samochód

- Nasza placówka pozwala osobom z niepełnosprawnościami rozwijać się oraz zdobywać umiejętności potrzebne w codziennym funkcjonowaniu – mówi o Warsztacie Terapii Zajęciowej Urszula Pietrasik, kierownik jednostki prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Aby wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli na zajęcia potrzebują nowego samochodu do ich transportu. Ruszyła zbiórka - potrzeba 131 tysięcy złotych!

Więcej...

Na zdjęciu: ks. Paweł Wojdat z CDS odbiera laptopy

Laptopy dla Caritas Diecezji Siedleckiej

Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymała 6 laptopów, zakupionych przez Caritas Polska we współpracy z fundacją Pro Caritate w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Sprzęt będzie służył podopiecznym trzech świetlic prowadzonych przez organizację na terenie diecezji.

Więcej...

Pomoc dla Eleny Timokhiny

Urodziła się na Syberii. Pracowała tam jako katechetka i organistka, pomagając na misji kapłanowi z diecezji siedleckiej. Miała duży wkład w Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dziś walczy z nowotworem, który każdego dnia odbiera jej siły do życia. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o wsparcie finansowe dla Polki z Rosji – Eleny Timokhiny.

Więcej...

Na zdjęciu: Szymon Kulawczuk z rodzicami

Znamy termin operacji Szymonka Kulawczuka

4 - letni Szymon Kulawczuk, który cierpi na bardzo rzadką wadę genetyczną – hemimelię kości kończyn dolnych i górnych, zebrał poprzez subkonto w Caritas Diecezji Siedleckiej i internetowy serwis charytatywny Caritas Polska www.uratujecie.pl 475 tysięcy złotych. Teraz przygotowuje się do operacji w Paley European Institute w Warszawie. Odbędzie się ona już za miesiąc!

Więcej...

Ognisko

W czwartek 16 lipca br. podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie uczestniczyli w ognisku w lesie, w wyznaczonym do tego miejscu. Dzieci aktywnie i rekreacyjnie spędziły czas: piekły kiełbaski i pianki, grały w różne dyscypliny sportowe m.in. w zbijaka, w piłkę nożną, delektowały się biskością przyrody. Zadowolone i wesołe bezpiecznie wróciły do swoich domów.

Więcej...

Wakacje 2020 w świetlicach Caritas

Pandemia koronawirusa nie ułatwia funkcjonowania placówek siedleckiej Caritas, ale świetlice nawet teraz prowadzą zajęcia wakacyjne dla swoich podopiecznych. Są zabawy na świeżym powietrzu, pojawiają się też sportowe emocje i wycieczki. Poniżej więcej szczegółów.

Więcej...

Zajęcia antystresowe

Dzisiejszego dnia (14.07.2020r.) nasi podopieczni mieli pogawędkę „Jak skutecznie radzić sobie ze stresem?”. W ramach pogawędki dzieci wykonywały antystresowe kolorowanki. Dzięki nim również ćwiczyły manualny ruch ręki i precyzję.

Więcej...