Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Akcja Caritas: „Zmyj szarość z ich życia”

- Chciałbym każdego ranka ogolić się jak człowiek, wykąpać po całym dniu i pachnieć tak, aby nikt nie pokazywał mnie palcem – to słowa, które moglibyśmy usłyszeć z ust osób bezdomnych, które często omijamy z daleka, gdybyśmy tylko chcieli. Caritas Diecezji Siedleckiej, już po raz drugi, chce wspomóc tych ludzi i organizuje z okazji Światowego Dnia Ubogich akcję „Zmyj szarość z ich życia”.

 

Przedsięwzięcie polega na zbiórce artykułów do higieny ciała (grzebień, szczoteczka do zębów, maszynka do golenia), kosmetyków (mydło, szampon, pasta do zębów, dezodorant, krem do golenia), ręczników i chemii, które zostaną przekazane 17 listopada br. ubogim mieszkańcom noclegowni przy ul. Kąpielowej 11 w Białej Podlaskiej i Mieszkań Wspieranych prowadzonych przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach przez diecezjalną Caritas.

 

- Chcemy pomóc bezdomnym zaczynając od podstawowej higieny, aby odzyskali poczucie własnej godności, której brakuje im często po utracie domu  i środków do życia, ale też zachęcić ich w ten sposób do zmiany życia – mówi Monika Rybaczewska, koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Przedmioty można dostarczyć do dwóch miejsc do 15 listopada 2019r.:

  • CDS Centrum Wolontariatu w Siedlcach przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00) oraz
  • CDS Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 15 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00).

 

Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy!

(AN)

 

 

 

Wróć