Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Akcja “Dwie Godziny dla Rodziny/Człowieka”

Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w XIII edycję akcji “Dwie Godziny dla Rodziny/Człowieka”. W środę 15 maja 2024 r. pracownicy organizacji będą mogli skończyć pracę 2 godziny wcześniej i czas ten przeznaczyć na budowanie i podtrzymywanie relacji rodzinnych. W tym roku motto #2h4family brzmi: „Wielkie marzenia łączą pokolenia”.

 

Instytut Humanites, stojący za akcją nawiązującą do Międzynarodowego Dnia Rodzin, ustanowionego przez ONZ, chce wspólnie z firmami i organizacjami przełamywać kryzys więzi oraz walczyć ze zjawiskiem samotności, które według wielu badań prowadzi do pogorszenia jakości życia i wielu chorób.

 

Pracodawcy na całym świecie poświęcają tego dnia 2 godziny pracy swoich pracowników na czas dla ich rodzin. Akcja „HumanBE – Dwie Godziny Dla Rodziny/dla Człowieka” zapoczątkowana została w Polsce i jest to już jej 13 edycja.  Wzięło w niej udział ponad 3 miliony osób z tysięcy firm, z 59 krajów świata. Kolejne miliony osób to bliscy i rodziny pracowników!

 

- Wspieramy tę akcję w naszej Caritas ponieważ rodzina jest dla nas ważna we wszystkich obszarach jej funkcjonowania. Widzę jaka radość pojawia się na twarzach pracowników jeśli mogą wcześniej skończyć pracę. Niech  i tym razem nawet te dwie godziny będą dobrze wykorzystane dla rodziny – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Więcej: www.2godzinydlarodziny.pl

 

(AN)

 

 

Wróć