Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Apel biskupa Kazimierza Gurdy o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach i powodziach w Polsce oraz krajach europejskich

 

 

Apel Biskupa Siedleckiego
KAZIMIERZA GURDY
o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach
i powodziach w Polsce oraz krajach europejskich
(2021)

 

 

 

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie!

 

W ostatnich dniach zarówno Polskę, jak i niektóre kraje europejskie, nawiedziły gwałtowne nawałnice i powodzie, przynosząc ogromne zniszczenia oraz cierpienie i śmierć wielu osób.

 

Dlatego decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski niedziela – 25 lipca - będzie obchodzona w całej naszej Ojczyźnie jako dzień solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach i powodziach w Europie. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej należy dodać wezwanie za tych, którzy ucierpieli w tej tragedii, a po wszystkich Mszach Świętych – w tym dniu lub w niedzielę 1 sierpnia br. – zorganizować zbiórkę do puszek przed kościołami, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

 

Bardzo proszę, aby w powyższą inicjatywę włączyły się wszystkie parafie Diecezji Siedleckiej, ogarniając modlitwą doświadczonych w nawałnicach i powodziach oraz organizując powyższą zbiórkę.

 

Dziękując już dziś wszystkim ludziom dobrej woli, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą tę inicjatywę, z serca błogosławię

 

 

 

 

BISKUP SIEDLECKI  

 

L.dz. 881/2021

Siedlce, dnia 21 lipca 2021 r.

 

Zebrane ofiary proszę, najpóźniej do 15 sierpnia br. przekazać na konto Kurii Diecezjalnej w Siedlcach PEKAO S.A. I o/Siedlce 46 1240 2685 1111 0000 3656 1739 z dopiskiem „Nawałnice 2021”.

 

Bp Grzegorz Suchodolski

WIKARIUSZ GENERALNY

Wróć