Bezpłatne podręczniki

Caritas Diecezji Siedleckiej włączyła się w akcję, która miała na celu przekazanie bezpłatnych podręczników do ostatnich roczników szkół podstawowych i gimnazjum. Dzięki ofiarności wydawnictw, pomoc otrzymało ponad 70 szkół w diecezji siedleckiej.

Przedsięwzięcie było skierowane do potrzebujących wsparcia uczniów uczęszczających do klasy 6 szkoły podstawowej i klasy 3 gimnazjum. Wydawcy edukacyjni (Oxford, Macmillan, Pearson, Nowa Era, PWN i Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP) zadeklarowali swoje wsparcie i ostatecznie książki trafiły do szkół, które zgłosiły zapotrzebowanie do siedleckiej Caritas, podając określoną liczbę dzieci. W sumie pomoc otrzymało ponad 870 dzieci, a wartość darowizny przekroczyła 145 tys. złotych.

- Dziękujemy wszystkim wydawnictwom, które wzięły udział w akcji, dzięki którym mogliśmy pomóc wielu uczniom. Składam podziękowanie również koordynatorom i innym osobom ze szkół, za ich zaangażowanie i czas poświęcony na rzecz dzieci – podsumowuje Małgorzata Dyńka, koordynator siedleckiej Caritas.

Posłuchaj wypowiedzi p. Małgorzaty Dyńki - koordynator akcji w Caritas Diecezji Siedleckiej

Posłuchaj wypowiedzi p. Anny Kondraciuk - przedstawiciela Szkoły Katolickiej w Siedlcach

Posłuchaj wypowiedzi pracownika Szkoły Podstawowej nr. 11 w Siedlcach

2016-09-12