Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Biała Podlaska: Caritas pomaga osobom w kryzysie

Osoby w kryzysie, poszukujące wsparcia, od teraz mogą w jednym miejscu uzyskać profesjonalną pomoc. Centrum Pomocy w Białej Podlaskiej, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej, od 1 marca 2024 r. oferuje im bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną. Ze wsparcia mogą korzystać mieszkańcy powiatu bialskiego.

 

- Centrum Pomocy jest to miejsce, gdzie osoby znajdujące się w sytuacji kryzysowej mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej – mowi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Pomoc skierowana jest do osób:

- doznających przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej;

- pokrzywdzonych w wyniku wypadków, katastrof, napadów;

- przeżywających utratę kogoś bliskiego (np. śmierć, rozstanie, rozwód);

- doświadczające nagłej, niekorzystnej zmiany w życiu (np. utraty pracy, zdrady, zagrożenia ciężką chorobą itp.).

 

Aby skorzystać z pomocy, wystarczy skontaktować się z Osobą pierwszego kontaktu, która pełni dyżur w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 15:00 – 17:00. W dalszej kolejności można umówić się u niej - osobiście w czasie dyżuru lub telefonicznie - na wizytę u prawnika i/lub psychologa, którzy dostępni są raz w miesiącu.

 

Zadanie współfinansowane ze środków powiatu bialskiego.

 

Kontakt: Osoba pierwszego kontaktu, budynek Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Warszawskiej 15 (wejście B), tel. 780-061-313, dzwonić można codziennie do poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00.

 

 

(AN)

 

 

Wróć