Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Biała Podlaska: Centrum Integracji Społecznej rozszerza swoją ofertę

Naturalne mydła i smaczne sękacze – o te produkty rozszerza swoją ofertę Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

 

Wytwarzaniem naturalnych mydełek zajmie się sekcja florystyki i rękodzieła z siedzibą przy ul. Kąpielowej 9A. Ręcznie robione mydła będzie można kupić pod tym adresem ale również ze stoiska "pod chmurką" podczas miejskich kiermaszy. - Obecnie trwa  opracowywanie niezbędnej dokumentacji do uruchomienia produkcji mydła oraz prace przystosowujące pomieszczenia do wymagań sanitarnych i BHP – mówi Andrzej Hojna, kierownik Centrum Integracji Społecznej CDS w Białej Podlaskiej.

 

Sękacze to z kolei nowa oferta sekcji gastronomicznej. Jest to wyśmienita propozycja na różnego rodzaju spotkania i uroczystości: od rodzinnych po firmowe. Zamówienia są przyjmowane w siedzibie sekcji gastronomicznej przy ul. Warszawskiej 15 oraz telefonicznie pod numerem tel. 784-334-224.

 

___________________________________________

 

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej, zajmuje się reintegracją zawodową i społeczną uczestników, skupionych w 5 sekcjach zawodowych: remontowo-porządkowej, florystycznej i rękodzieła, opiekun osób starszych, gastronomicznej i finansowo-księgowej.

 

Aktywizuje zawodowo osoby długotrwale bezrobotne, w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujące wsparcia. Wspiera poprzez warsztaty podnoszące kwalifikacje zawodowe oraz szkolenia, których celem jest reintegracja społeczna i nabywanie umiejętności poruszania się po rynku pracy.

 

Jednostka działa od stycznia 2014 roku na terenie miasta Biała Podlaska na rzecz mieszkańców, a także wszystkich osób potrzebujących pomocy.

 

Więcej informacji: www.cisbialapodlaska.pl

 

 

(WM, AN)

 

 

 

Wróć