Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Biała Podlaska: CIS proponuje „Coś Słodkiego”

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej, zaprasza do odwiedzenia tamtejszego nowego sklepu „Coś Słodkiego” przy ul. Warszawskiej 4. Zastąpił on, cieszący się sporym zainteresowaniem, sklep „Smaki Ukrainy”. Zakupując towary można wesprzeć działalność jednostki, która przyucza do zawodu osoby bezrobotne.

 

- Cieszymy się, że teraz możemy zaoferować klientom konsumpcję na miejscu, co jest atutem nowego miejsca na mapie naszego miasta. Sklep „Coś Słodkiego” zaczął działać z końcem kwietnia 2023 r. Oprócz lokalizacji i nazwy, zmienił się też asortyment – mówi Andrzej Hojna, kierownik Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

 

W rozszerzonej ofercie znajdują się: świeże ciasta na wagę, kawa, herbata - na miejscu lub na wynos, a także pierogi i pielmieni (pakowane próżniowo) i inne specjały, znajdujące się na „półce ukraińskiej”.

 

 

Przypomnijmy, że Centrum prowadzi również sklep na Oddziale Onkologii Klinicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej, a w niedalekiej przyszłości również przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej.

 

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej, działające od stycznia 2014 r., zajmuje się reintegracją zawodową i społeczną uczestników, skupionych w 5 sekcjach zawodowych. Aktywizuje zawodowo osoby długotrwale bezrobotne, w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujące wsparcia. Wspiera poprzez warsztaty podnoszące kwalifikacje zawodowe oraz szkolenia, których celem jest reintegracja społeczna i nabywanie umiejętności poruszania się po rynku pracy.

 

(AN)

 

 

***

Biała Podlaska: CIS proponuje „Coś Słodkiego”

2023-05-22

Biała Podlaska: CIS proponuje „Coś Słodkiego”

Zdjęcia: Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej

001
002
003
 

Wróć