Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Biała Podlaska: Kolędowanie prosto z serca

Osoby samotne i potrzebujące zebrały się w piątek, 22 grudnia, na wigilii w budynku Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej. Były tradycyjne potrawy, opłatek i wspólne kolędowanie.

 

Do świątecznego posiłku zasiadło ok. 80 osób, które na co dzień korzystają z jadłodajni Caritas. W tym roku produkty na wigilijny stół przekazała firma Selgros, która pomogła w ten sposób zorganizować spotkania wigilijne w 18 miastach Polski.

 

Jak mówi Monika Rybaczewska, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej, podczas spotkania nie zabrakło rodzinnej atmosfery i łez wzruszenia.- Od wielu lat te osoby spędzały święta w biedzie i samotnie. To, że mogą świętować razem i w miłej atmosferze, jest niesamowitym przeżyciem, zarówno dla nich, jak i dla nas - podkreśla.

 

Wszyscy uczestnicy wigilii otrzymali również paczki żywnościowe, które są efektem zbiórki żywnościowej w ramach akcji „Tak, POMAGAM!”. – W Białej Podlaskiej udało się zebrać bardzo dużo żywności. To nie tylko żywność podstawowa typu mąka czy kasza, ale również słodycze, napoje i ciastka - dodaje M. Rybaczewska.

 

Na uwagę zasługuje także oprawa muzyczna bialskiej wigilii w wykonaniu wolontariuszy z Centrum Wolontariatu CDS i chórzystek ze scholi w Pratulinie. Uczestnicy chętnie włączyli się w śpiew, a jak podkreśla koordynatorka, to nie tylko talent chórzystek, ciepła atmosfera tego dnia, ale przede wszystkim kolędowanie prosto z serca.

 

(SSz)

 

***

Posłuchaj nagrania

 

***

Biała Podlaska: Kolędowanie prosto z serca

2017-12-28

Biała Podlaska: Kolędowanie prosto z serca

Zdjęcia: Monika Rybaczewska

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
     

Wróć