Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Biała Podlaska: W Caritas rozliczymy Twój PIT 37

Rozliczenie PIT 37 to już nie problem. Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do swojej siedziby przy ul. Terebelskiej 80 w Białej Podlaskiej. Można tam bezpłatnie sporządzić rozliczenie podatkowe – PIT 37.

 

Dokumenty przyjmowane są w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz.: 9:00-14:00. Sporządzaniem rozliczeń podatkowych zajmuje się sekcja finansowo-księgowa CIS pod nadzorem instruktora sekcji. Są to 4 osoby, w tym jedna z nich odbywa praktyki zawodowe w biurze rachunkowym.

 

– Podejmujemy się tego zadania już od czterech lat. Niektórzy z naszych klientów przychodzą po raz kolejny. Z naszych usług korzysta co roku ok. 200 osób – informuje Irena Paszkiewicz, kierownik Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

 

Jak zapewniają organizatorzy akcji, z usług może skorzystać każdy, kto się zgłosi. - W zdecydowanej większości są to osoby zamieszkujące w Białej Podlaskiej – mówi kierownik CIS CDS. I dodaje: Zdarza się, że dokumenty pozostawia się na ustalony czas i po kontakcie telefonicznym można zgłosić się po odbiór.

 

Co zabrać ze sobą?

 

Aby sprawnie zostać rozliczonym, należy zabrać ze sobą wszystkie PIT-y 11 z roku 2019 oraz rozliczenie roczne PIT-37 z roku 2018, jeżeli PIT ma zostać wysłany drogą elektroniczną. Przy korzystaniu z odliczeń związanych z ulgą na dzieci należy znać PESEL dzieci. Przy wspólnym rozliczeniu  (z małżonką/małżonkiem) należy zabrać ze sobą ich  PIT-y 11. Przy korzystaniu z ulgi na leki, należy mieć ze sobą faktury potwierdzające ich zakup.

 

Więcej informacji: Irena Paszkiewicz, tel. 724-315-777.

 

(IP,AN)

Wróć