Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Caritas Diecezji Siedleckiej: Zebrali ponad 14 ton żywności

Wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej zbierali w dniach 25-26 września 2020 r. żywność dla osób potrzebujących w ramach zbiórki "Tak, POMAGAM!". Udało im się pozyskać 14 106 kg produktów z długim terminem ważności, które już niebawem trafią w postaci paczek do najbardziej potrzebujących mieszkańców diecezji siedleckiej.

 

W 107 sklepach na terenie Siedlec, Białej Podlaskiej, Parczewa, Żelechowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Garwolina, Komarówki, Starej Kobiałki, Ryków, Rozkopaczewa, Sobolewa i Mordów dyżurowało przy oznaczonych koszykach 1470 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas, Centrów Wolontariatu w Siedlcach i Białej Podlaskiej oraz Przedszkolnego Koła Caritas w Żelechowie.

 

Caritas diecezjalna dziękuje wszystkim, którzy poświęcili swój czas przy organizacji zbiórki, jak również tym, którzy włączyli się w to dzieło - za każdy ofiarowany dar. - W tym trudnym dla nas czasie, w związku z pandemią koronawirusa, przeprowadzona zbiórka żywności pokazała, iż mamy otwarte serca dla tych, którzy teraz jeszcze bardziej potrzebują naszego wsparcia – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

 

(MR,AN)

 

 

Wróć