Caritas dodaje dzieciom skrzydeł

W Caritas Diecezji Siedleckiej rusza nabór do programu stypendialnego dla dzieci i młodzieży pn. „Skrzydła”. Dzięki wsparciu darczyńców, dzieci otrzymają środki na pokrycie wydatków związanych z nauką w szkole.

O pomoc mogą ubiegać się dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na osiągane wyniki w nauce. Głównym kryterium decydującym o zakwalifikowaniu do programu jest ciężka sytuacja materialna rodziny.

- Dzięki środkom, które organizacja pozyskuje od darczyńców, możliwa jest refundacja faktur i rachunków takich kosztów kwalifikowalnych jak: dożywianie w szkole, wyprawka szkolna, drobny sprzęt komputerowy, podręczniki, odzież letnia i zimowa, korepetycje, kursy językowe, opłata za internat, dojazdy do szkoły, wycieczki szkolne, kino, muzeum, teatr, wypoczynek letni lub zimowy - wymienia Edyta Czyżewska, diecezjalny koordynator programu.

Osoby, które chciałyby skorzystać ze „Skrzydeł”, powinny skontaktować się z diecezjalnym koordynatorem programu i dostarczyć wymagane dokumenty. Pierwszy termin składania podań upływa 30 września 2017r., a kolejny będzie w styczniu 2018r.

Wspomóc program można na dwa sposoby: poprzez deklarację (osoby indywidualne) lub umowę darowizny (firmy). Pełna pomoc to 1500 zł przekazywane na rzecz dziecka w ciągu całego roku szkolnego. Można też wpłacać mniejsze kwoty do „Skarbonki Skrzydeł”, skąd zsumowane środki pozwolą na pomoc kolejnemu dziecku.

Informację o programie można znaleźć na stronie: http://siedlce.caritas.pl/index.php/skrzydla.html.

Wpłat należy dokonywać na konto Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Biskupa Świrskiego 57, 08-110 Siedlce, Bank Spółdzielczy O/Siedlce 63 9194 0007 0027 9318 2000 0280 z dopiskiem “SKRZYDŁA”.

Kontakt

Edyta Czyżewska - diecezjalny koordynator programu “Skrzydła”, tel. 500-566-898 oraz tel. (25) 640-71-30 wew. 123, e-mail: skrzydla.siedlce@caritas.pl.