Caritas włączyła się w „Szlachetną Paczkę”

Caritas Diecezji Siedleckiej po raz kolejny włączyła się w akcję „Szlachetna Paczka”. Jej finał w Białej Podlaskiej odbył się 9 i 10 grudnia 2017r. (w sobotę i niedzielę) i można go nazwać weekendem cudów, bowiem - dzięki ofiarności darczyńców - przekazano 58 rodzinom paczki o wartości ponad 135 tysięcy złotych!

Ideą „Szlachetnej Paczki” jest łączenie - poprzez wolontariuszy - ludzi uboższych i potrzebujących z tymi, którzy mogą i chcą im pomóc. Większość drużyny „Szlachetnej Paczki” na tym terenie stanowili wolontariusze Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

- Budynek Caritas był miejscem spotkań i szkoleń dla wolontariuszy. Tu mogli porozmawiać o problemach, znaleźć rozwiązania i ustalić plan działania. Nasza Caritas, oprócz wspierania wolontariuszy, przygotowała także paczkę dla samotnego pana Krzysztofa (56 lat) chorego na epilepsję, który otrzymał żywność, środki czystości, chemię, kosmetyki oraz wersalkę – opowiada Małgorzata Strzelec, pracownik siedleckiej Caritas.

I dodaje: - Drużyna „Szlachetnej Paczki” to ludzie, którzy poświęcili swój czas, żeby pomagać innym. Jako lider rejonu jestem szczęśliwa i dumna, że mogłam ich poznać i z nimi współpracować. Wolontariusze to ludzie w różnym wieku, z różnym doświadczeniem życiowym i zawodowym. Wszyscy mają swoje sprawy, obowiązki, rodziny, prace, szkołę itp.,  a mimo to każdy poświęcił swój wolny czas, żeby pójść do najuboższych mieszkańców naszego miasta i spróbować im pomóc.

Caritas włącza się w Szlachetną Paczkę

2017-12-12