Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Caritas: Wolontariusze zostali docenieni

5 grudnia 2019r. w Białej Podlaskiej oraz w Siedlcach z okazji Światowego Dnia Wolontariusza odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu. Tego dnia, jako wyraz wdzięczności zostali nagrodzeni najaktywniejsi oraz wyróżniający się swoją postawą wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

- Pan Bóg stworzył człowieka za darmo. Stworzył go z miłości. I ta miłość jest wpisana w nasze życie. Od takiej miłości rozpoczyna się bycie wolontariuszem – mówił podczas gali w Siedlcach ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. W diecezji siedleckiej wolontariuszami Caritas są już nawet przedszkolaki, a najstarsza wolontariuszka ma obecnie 84 lata, której wiek nie przeszkadza w czynieniu dobra. Wolontariat tworzą 3 Centra Wolontariatu (w Białej Podlaskiej, Siedlcach i Parczewie), 117 Szkolnych Kół Caritas, 3 Przedszkolne Koła Caritas oraz 34 Parafialne Zespoły Caritas.

 

Gala wolontariatu w Białej Podlaskiej

 

Światowy Dzień Wolontariusza odbył się w Urzędzie Miasta Biała Podlaska przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3. Była to okazja do podsumowania minionego roku pracy wolontariuszy i docenienia tych, którzy pomagając, nie oczekują niczego w zamian. Galę rozpoczął występ przedszkolaków z pierwszego w diecezji siedleckiej Przedszkolnego Koła Caritas. Najmłodsi wolontariusze zaprezentowali wspólnie z opiekunkami piosenkę o pomaganiu. Oficjalnie Galę Wolontariatu otworzył Prezydent Miasta, Michał Litwiniuk oraz Łukasz Kowalczuk, jeden z naszych najmłodszych wolontariuszy. Prezydent Miasta wraz z Dyrektorem CDS, ks. Markiem Bieńkowskim wręczyli podziękowania i upominki za czynną działalność charytatywną dla opiekunów i asystentów kościelnych Szkolnych oraz Przedszkolnych Kół Caritas. Wśród wolontariuszy Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej nagrodę za najwięcej wypracowanych godzin w ciągu roku otrzymała Faustyna Kowalska a za postawę godną naśladowania- Mateusz Czarnecki.  Ponadto wyróżniono: Annę Trocewicz, Józefa Kulika, Paulinę Kurowską, Weronikę Łaszkiewicz, Patrycję Osuch, Mateusza Staniszewskiego, Aleksandrę Radziejewską, Klaudię Rybaczewską, Aleksandrę Guz oraz Dominika Demianiuka.

 

Gala wolontariatu w Siedlcach

 

Również tutaj, podczas tegorocznej gali, wolontariusze, opiekunowie Szkolnych Kół Caritas i dyrektorzy szkół spotkali się w Urzędzie Miasta Siedlce przy skwerze Niepodległości 2. Przybyłych gości powitał ks. Marek Bieńkowski, a następnie ciepłe słowa skierował do uczestników prezydent Siedlec, Andrzej Sitnik. Wyraził on podziękowania i gratulacje wolontariuszom za dostrzeganie potrzebujących i pracę na ich rzecz. - Chciałem się spotkać z Wami choć na kilka sekund i zobaczyć te twarze, które tak pięknie działają w naszym mieście. Jak wiemy, nie wszystko za pieniądze. Pamiętajcie, że gdy robicie coś z serca, zawsze jest to lepiej odbierane przez tych, którym pomagacie. Liczę, że cały czas tak to będzie wyglądało - powiedział. Na gali w muzyczny nastrój wprowadziła wszystkich Olga Jagiełło, udzielająca się aktywnie podczas koncertów charytatywnych. Warto wspomnieć, że Olga wystąpiła wcześniej w programach muzycznych: „The Voice Kids” i „Szansa na Sukces”. Swoją radość z owocnej współpracy w wolontariacie, wyraziła Monika Rybaczewska, Diecezjalny Koordynator ds. Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. Działalność Centrum Wolontariatu w Siedlcach ukazała podczas prezentacji Marta Maksymiuk, koordynator siedleckiego CW CDS. Nieco później przyszedł czas na świadectwa wolontariuszy i wręczenie podziękowań w postaci dyplomów przez ks. Marka Bieńkowskiego. Spotkanie zakończyło się świątecznym akcentem – życzeniami, kolędą i dzieleniem się opłatkiem.

(AN, MR)

 

 

 

***

Gala Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej dn. 05 grudnia 2019r.

2019-12-06

Gala Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej dn. 05 grudnia 2019r.

Zdjęcia: Klaudia Rybaczewska, Mateusz Czarnecki

001
002
003
004
005
006
   

 

 

 

***

Gala Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach dn. 05 grudnia 2019r.

2019-12-06

Gala Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach dn. 05 grudnia 2019r.

Zdjęcia: Anna Nowińska

027
041
081
098
104
     

 

 

Wróć