Caritas: Zebraliśmy ponad 10 ton żywności

833 wolontariuszy Caritas Diecezji Siedleckiej w dniach 20-21 września 2019r. zbierało w sieci sklepów Biedronka na terenie diecezji siedleckiej żywność z długim terminem przydatności. Było warto! Do koszyków co i rusz wkładano produkty, które posłużą osobom najbardziej potrzebującym. Razem zebraliśmy ich ponad 10 ton!

Żywność (aż 10 128kg!) pozyskana w 36 sklepach Biedronka została - w formie 840 paczek - przekazana starszym osobom (w wieku 60+), między innymi emerytowanym nauczycielom szkół, w których młodzież ze Szkolnych Kół Caritas brała udział w zbiórce.

Ogólnopolska akcja „Kromka Chleba dla sąsiada” to nie tylko zbiórka w sklepach. W diecezji siedleckiej towarzyszyła jej bowiem Msza św., podczas której symboliczne podzielono się chlebem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białej Podlaskiej.

- Dziękujemy wszystkim wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas oraz Centrów Wolontariatu w Siedlcach i w Białej Podlaskiej za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc. Tylko dzięki NIM my w Caritas możemy pomóc ludziom starszym - mówi Monika Rybaczewska – diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. I dodaje: W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 6 ton, a w tym aż o 4 tony więcej - to dzięki wspaniałym ludziom, którzy nie przechodzili obojętnie obok wolontariuszy.

Więcej o dzieleniu się chlebem można przeczytać tutaj: http://caritas.siedlce.pl/koordynatorzy/dzielic-sie-chlebem/

(MR, AN)

"Kromka chleba dla sąsiada" dn. 20-21 września 2019r.

2019-10-01

"Kromka chleba dla sąsiada" dn. 20-21 września 2019r.

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej