Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Caritas: „Zmyj szarość z ich życia”

Artykuły higieniczne, kosmetyki, ręczniki i chemia – to rzeczy, które Caritas Diecezji Siedleckiej zbiera podczas akcji pn.: „Zmyj szarość z ich życia” na rzecz osób bezdomnych – mieszkańców noclegowni w Białej Podlaskiej i Siedlcach. Zbiórka potrwa do 18 listopada.

 

- Nasza zbiórka wpisuje się w obchody II Światowego Dnia Ubogich. Chcemy wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi, którzy borykają się z bezdomnością – mówi Monika Rybaczewska, Diecezjalny Koordynator ds. Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. - Uważam że nasza propozycja jest jedną z łatwiejszych, bo nie jest trudno podarować zwykłe mydło lub najtańszy krem do golenia. Takim prostym, zwykłym gestem chcemy pomóc ludziom, zaczynając od podstawowej higieny, by odzyskali poczucie własnej godności, której tak bardzo im brakuje w codzienności życia.  Może się zdarzyć, że będzie to impuls do odmiany swojego losu – tłumaczy M. Rybaczewska.

 

Aby włączyć się w akcję, należy przynieść wymienione produkty do dwóch Centrów Wolontariatu, prowadzonych przez siedlecką Caritas: przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej oraz przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach. Do zbierania mogą przyłączyć się też wszystkie Szkolne Koła Caritas i Parafialne Zespoły Caritas.

 

Finał zaplanowany jest na 18 listopada – dary zostaną wtedy przekazane do dwóch Noclegowni dla Bezdomnych: przy ul. Kąpielowej 11 w Białej Podlaskiej i przy ul. Południowej 1 w Siedlcach.

 

Kontakt: Monika Rybaczewska, tel. 512-936-068.

Wróć