Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Czy też pomagasz?

Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca, aby 8 (piątek) i 9 grudnia (sobota) 2017 roku włączyć się w XIII edycję ogólnopolskiej zbiórki żywności ph. „Tak, POMAGAM!”. Zebrane produkty zostaną przed Świętami Bożego Narodzenia przekazane osobom z diecezji siedleckiej w ciężkiej sytuacji materialnej.

 

Aby zaangażować się w akcję należy 8 grudnia w godz. 12:00-20:00 oraz 9 grudnia w godz. 10:00-20:00 (lub do zamknięcia sklepu) włożyć do specjalnie oznakowanych koszy, przy których dyżurować będą wolontariusze siedleckiej Caritas z identyfikatorami, żywność z długim terminem przydatności.

 

- Mogą to być: mąka, cukier, makaron, ryż, różnego rodzaju kasze, płatki kukurydziane, dania gotowe, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, herbata, słodycze dla najmłodszych (batony, czekolady, herbatniki, orzechy i bakalie) – mówi Marta Próchnicka z Centrum Pomocy Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

W organizację akcji przyłączają się wybrane supermarkety, sieci handlowe i sklepy osiedlowe na terenie diecezji, które umożliwiają wolontariuszom zbieranie darów.

 

Więcej informacji udziela: Marta Próchnicka pod nr tel. 501-053-366.

Wróć