Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

32. Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2024 r. obchodzimy 32. Światowy Dzień Chorego. To dobry moment na poznanie, jak Caritas Diecezji Siedleckiej pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym. Organizacja prowadzi dla nich placówki, wypożycza sprzęt rehabilitacyjny i umożliwia założenie subkonta, by zbierać środki na leczenie i rehabilitację.

 

Osoby z niepełnosprawnością fizyczną, psychiczną i intelektualną korzystają z 6-ciu Warsztatów Terapii Zajęciowej (w Siedlcach, Kisielanach, Skórcu, Parczewie oraz 2x w Białej Podlaskiej) i Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej. Mają do dyspozycji pracownie, gdzie odbywają kompleksową rehabilitację zawodową i społeczną. Ponadto, część z nich może zostać zatrudniona w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Siedlcach.

 

Caritas udostępnia także w Wypożyczalniach Sprzętu Rehabilitacyjnego sprzęt rehabilitacyjny, a wśród niego najbardziej poszukiwane: łóżka rehabilitacyjne, koncentratory tlenu, jak również: wózki inwalidzkie, chodziki, kule, itp.

 

Organizacja poprzez subkonta umożliwia zbieranie środków m.in. na leczenie i rehabilitację. Obecnie założonych jest 129 subkont. Większość z nich dotyczy osób chorych i niepełnosprawnych.

 

Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez Jana Pawła II w 1992 r. Obchodzony jest we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

 

(AN)

Wróć