Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Konkurs kampanii "Kilometry Dobra" dla szkół

Caritas Diecezji Siedleckiej po raz 4. włącza się w tym roku w kampanię "Kilometry Dobra". Organizacja zbiera środki na remont i adaptację budynku w Milanowie pod Centrum Aktywności. Z tej okazji wszystkie szkoły podstawowe, podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalne diecezji siedleckiej mogą wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Konkurs potrwa do 20 maja 2019r.

 

Przypomnijmy, że "Kilometry Dobra" jest to międzynarodowa akcja, podczas  której zaangażowane w nią organizacje partnerskie, zbierają pieniądze na różnorakie cele, aby szerzyć Dobro w świecie.

 

By lepiej się żyło

 

Siedlecka Caritas za tegoroczny cel kampanii obrała sobie zbiórkę środków na remont i adaptację budynku w Milanowie. Powstanie tam Centrum Aktywności, aby osoby niepełnosprawne i starsze miały godne warunki podczas aktywizacji i rehabilitacji. Znajdą się w nim: Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Dom Aktywnego Seniora. Caritas diecezjalna chce poprzez akcję „Kilometry Dobra” przybliżyć również wszystkim sylwetkę Sługi Bożego ks. Biskupa Ignacego Świrskiego (biskup siedlecki zm. w 1968 roku) – został on wybrany przez Caritas Diecezji Siedleckiej patronem i filantropem kampanii.

 

Konkurs: Jak wziąć udział?

 

Konkurs polega na zebraniu jak największej sumy pieniędzy w ramach kampanii "Kilometry Dobra". Pieniądze mogą być zbierane również poza terenem Szkoły. Organizacja zachęca również do przekazania Caritas Diecezji Siedleckiej relacji fotograficznej i/lub audiowizualnej, pokazującej zaangażowanie społeczności szkolnej w tę akcję. Zebrane środki będą przeliczane na jednego ucznia (by wyrównać szanse szkół miejskich i wiejskich). Okres zbierania funduszy trwa od 01 marca do 20 maja 2019r. Nagrodą główną w konkursie jest bon finansowy w wysokości 3 tysięcy złotych do zrealizowania przez Szkołę, a nagroda dodatkowa po pierwszym i drugim etapie to bony w wysokości po 1 tysiąc złotych za wygrany etap. Finał kampanii „Kilometry Dobra” i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 01 czerwca 2019r. w Siedlcach. Regulamin i deklaracja udziału szkoły w konkursie jest dostępna na stronie www.siedlce.caritas.pl.

 

Więcej informacji: ks. Paweł Wojdat, e-mail: kilometrydobra@caritas.pl, tel. 796-020-585.

 

 

Wróć