Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Mistrzostwa Świata w Dobroci ogłaszają swój hymn

 

 

 

 

 

 

 

W Mistrzostwach Świata w Dobroci wystartować może każdy. To nietypowe zawody, w których kondycja fizyczna, treningi i przygotowanie nie mają dużego znaczenia. W tych zawodach ważne są chęci i zapał do pomagania. Dlatego też powstał hymn, który będzie towarzyszył zawodnikom i kibicom aż do finału.

 

Wszystko to za sprawą Skaldów, którzy zapalili się do pomagania. Dzięki ich twórczej pracy kampania ma swój hymn, który łączy zawodników, kapitanów drużyn i potrzebujących. Mistrzostwa Świata w Dobroci to tegoroczne hasło kampanii Kilometry Dobra. Hymn ma dodawać pozytywnej energii do działania i zachęcać do czynienia dobra, choćby najmniejszego. – Warto pomagać, warto te złotóweczki zbierać, bo wtedy będzie więcej szczęśliwych ludzi na świecie. Ten co daje jest jeszcze bardziej szczęśliwy od tego, który dostaje – przekonuje Jacek Zieliński, który skomponował muzykę do hymnu oraz nagrał go z całym zespołem Skaldowie. Słowa napisał Leszek Aleksander Moczulski.

 

Skaldowie - Kilometry Dobra

 

W akcji startuje ponad 40. polskich miast oraz Sztokholm i Bruksela. Kapitanami drużyn zostali m.in. Cezary Żak, zespół Perfect i Piotr Wyszomirski. Zwycięzcami natomiast są podopieczni fundacji i stowarzyszeń. To dla nich kapitanowie prowadzą swoje drużyny do zwycięstwa. Piotr Wyszomirski  jest piłkarzem ręcznym, bramkarzem. - W Mistrzostwach Świata w Dobroci zostałem kapitanem drużyny, organizacji pozarządowej, która chce zwyciężyć dla swoich podopiecznych – mówi sportowiec. W tych zawodach nie są ważne treningi ani siła fizyczna, tu liczy się serce, które jest wrażliwe,  umie dostrzec człowieka w potrzebie i mu pomóc.

 

Każde z miast, które przystąpiło do akcji jest reprezentowane przez organizacje pozarządowe, zbierające pieniądze na określony przez siebie cel. Jest dużo dobrych powodów, aby pomagać. Każdy z nas może wybrać ważny dla siebie i wspierać go nawet niewielką kwotą – w ten sposób można dołączyć do tych nietypowych zawodów. Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do wsparcia programu stypendialnego Skrzydła.

 

Kto zostanie mistrzem, dowiemy się podczas finału akcji 5 czerwca. Wtedy każde z miast zmierzy Kilometry Dobra, układając zebrane pieniądze w ciąg monet. W ubiegłym roku w kampanię Kilometry Dobra włączyło się 30 organizacji pozarządowych, które łącznie zebrały ponad milion złotych. W tym roku chcemy pobić ten wynik. Weź udział w Mistrzostwach Świata w Dobroci, wejdź na www.kilometrydobra.pl i wybierz organizację, której chcesz pomóc!

 

Kontakt dla mediów: Anna Nowińska, tel. 660-146-495

 

Wróć