Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Mobilna Ambasada Niepodległej w trasie! Przystanek: Caritas Diecezji Siedleckiej

Już 28 maja 2018r. Bus Mobilnej Ambasady Niepodległej przyjedzie do Caritas Diecezji Siedleckiej, aby dzień później – 29 maja zatrzymać się na dłużej na Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, który odbędzie się w Pratulinie. Dlaczego wyjechał w Polskę i… co na to Papież Franciszek?

 

Zacznijmy od początku. Z okazji 100-lecia niepodległości Polski, ekipa Caritas Polska kontynuuje swoją trasę po 100 miejscowościach w całym kraju. Mobilna Ambasada Niepodległej odwiedza polskie diecezje, promując działania Caritas i popularyzując wartości patriotyczne. Pierwszym jej przystankiem był Wrocław (24 maja), a w dniach 28 - 30 maja Bus Caritas odwiedzi Caritas Diecezji Siedleckiej (w poniedziałek - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 53/55 w Białej Podlaskiej, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się Msza św., a we wtorek - Diecezjalne Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w miejscowości Pratulin 19, gdzie w godz. 10:00-16:00 odbędzie się Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas).

 

Na trasie pełno jest chwil refleksji, wymiany doświadczeń i rozrywki. Odzyskanie niepodległości to okazja, aby zainspirować mieszkańców do dalszych działań na rzecz aktywności społecznej, m.in. w postaci wolontariatu. Warto wspomnieć, że załogę Busa - z Dyrektorem Caritas Polska ks. Marcinem Iżyckim na czele – na początku maja przyjął u siebie Papież Franciszek na półgodzinnej audiencji w Watykanie, inaugurując tym samym akcję. Ojciec Święty wysłuchał, jakie działania Caritas poprowadzi podczas trasy, a szczególnie zwrócił uwagę na ideę Young Caritas – międzynarodową sieć wolontariuszy Caritas.

 

Wróć