Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Napisz Dyktando na Święto Niepodległości

W dniach 11-13.11.2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Co roku dyktando przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci.

 

Środki zgromadzone podczas tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Fundacja do tej pory wyekspediowała już osiem tirów z towarem o łącznej wartości 2,6 mln zł. W ramach dyktanda gromadzimy środki na kolejnego tira.

 

Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się na portalu Dyktanda.pl i kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

 

https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

 

Organizatorem wydarzenia jest serwis edukacyjny www.dyktanda.pl, a treść dyktanda przygotowana została jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

 

 

Wróć