Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Olga Szomańska zaśpiewa na gali 25-lecia Caritas Diecezji Siedleckiej

W niedzielę, 22 maja w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, podczas gali 25-lecia Caritas Diecezji Siedleckiej, koncert „Nówka” zaśpiewa Olga Szomańska.

 

Artystce towarzyszyć będą: Hadrian Filip Tabęcki – piano oraz Piotr Malicki – gitary.

 

Wokalistka o koncercie

 

Koncert Olgi Szomańskiej "Nówka" to przede wszystkim 13 premierowych utworów z płyty pod tym samym tytułem, napisanych wspólnie z kompozytorem Marcinem Partyką. To nieznane dotychczas nowe oblicze muzyczne wokalistki, znanej szerokiej publiczności z przeboju Piotra Rubika "Niech mówią, że to nie jest miłość". "Nówka" to piosenki o kobietach i dla kobiet utrzymane w przyjemnym klimacie muzycznym chill out/soul-pop. Zawiera piosenki o kobiecych snach, pragnieniach i o sercu pełnym miłości - tej romantycznej i tej niespełnionej. W koncercie usłyszymy również nowe wersje wybranych piosenek Piotra Rubika ("Niech mówią, że...", "Strumień", "Miłość to wierność wyborowi") oraz Anny German ("A kiedy wszystko zgaśnie"). "Niech ten koncert będzie pamiętnikiem dla kobiet i drogowskazem dla mężczyzn" – mówi Olga Szomańska.

 

Powiedzieli o „Nówce”

 

"Od momentu, kiedy po raz pierwszy usłyszałem Olgę w jednym z największychpolskich przebojów ostatnich lat czekałem na jej solową płytę. Mijały lata. Zdążyliśmy wystąpićrazem na niejednej scenie, wziąć udział w niejednym przedsięwzięciu muzycznym i zakażdym razem, słysząc jej mocny a zarazem liryczny głos, odczuwałem te same dreszcze. A płytyciągle nie było. W końcu doczekałem się. Nareszcie!" - Maciej Miecznikowski

 

"Każda kobieta powinna nosić tę płytę w torebce. Pozwala uwierzyć, że wszystko w każdej chwili można zacząć od nowa a do tego czuć w sobie wiosnę przez cały rok! Polecam całym sercem." - Kasia Zielińska

 

Olga Szomańska – bio

 

Aktorka, wokalistka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu. W roku 2006 zdała eksternistyczny egzamin aktorski w Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach, m.in. w „Miss Saigon”, „Grease” (Teatr Roma), „Kwiatach we włosach”, „Missa Gospel’s” oraz spektaklach Teatru Rampa, z którym związana jest od 2003 r. („Sztukmistrz z Lublina”, „Złota Kaczka”, „Pinokio”, „Pińska Szlachta”). Jest wokalistką w zespole hip-hopowym Full Power Spirit. Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”, które zdobyły status kolejno: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty. Zagrała także Królową Piratów w widowisku familijnym „Scooby Doo i Widmo Piratów", Martę w musicalu „Nie ma Solidarności bez miłości” oraz Michelle w musicalu „The Bricklin - samochodowa fantazja”. W 2011 r. wydała swoją pierwszą solową płytę „Nówka”. Obecnie występuje w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny oraz jako fryzjerka Paulette w musicalu "Legalna blondynka" . W 2013 roku wystąpiła (obok braci Cugowskich oraz Gienka Loski) w trasie koncertowej „Salute to Queen”, poświęconej legendarnej grupie Queen. Od kwietnia 2014 roku jest również aktorką serialu „M jak Miłość” w roli Marzenki.

Wróć