Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Parczew: Z Caritas rozliczysz PIT

Caritas Diecezji Siedleckiej wyszła z inicjatywą, aby pomóc w rozliczaniu zeznania podatkowego PIT również w Parczewie. Tylko 16 i 23 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:30-15:00 będzie można bezpłatnie skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników Caritas, by proces rozliczania przebiegł prawidłowo i sprawnie. Wystarczy zgłosić się z odpowiednimi dokumentami do budynku starej plebani przy ul. Kościelnej 53.

 

Rozliczanie podatku odbywa się na terenie starej plebanii, gdzie znajdują się Świetlica Socjoterapeutyczna oraz Warsztat Terapii Zajęciowej, prowdzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

- Zachęcam, by skorzystać z tej okazji. Pomagać będą nasi pracownicy działu księgowego. Będziemy wdzięczni za pamięć, by przekazać 1,5% podatku na działalność charytatywną, którą prowadzimy przez cały rok – mówi ks. Paweł Zazuniak, Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Aby rozliczanie PIT przebiegło sprawnie, należy poświęcić wcześniej nieco czasu na przygotowanie niezbędnych dokumentów.

 

Na spotkanie trzeba przynieść ze sobą:

  • wszystkie otrzymane PIT za 2023 rok (PIT-11, PIT-8C, w przypadku ich braku – samodzielnie ustaloną wartość przychodu z danego źródła);
  • dokumenty potwierdzające możliwość odliczenia od podatku przysługujących ulg;
  • złożony do Urzędu Skarbowego PIT za poprzedni rok, czyli 2022 (aby wysłać elektronicznie PIT za 2023 rok do Urzędu Skarbowego).

 

 

(AN)

 

 

Wróć