Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Podsumowanie akcji "Tornister Pełen Uśmiechów"

Ogólnopolska akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”, w którą włączyła się Caritas Diecezji Siedleckiej przybiera coraz większe rozmiary. Dzięki ludziom dobrej woli w tym roku 1700 uczniów z najbardziej potrzebujących rodzin diecezji, powita nowy rok z wyposażonym plecakiem i towarzyszącym temu  uśmiechem.

 

Siedlecka Caritas zakupiła tornistry przeznaczone dla chłopców i dziewczynek. Następnie zostały one rozdysponowane do 42 parafii, które zgłosiły wcześniej chęć udziału w tym przedsięwzięciu. W dalszej kolejności parafianie, zachęceni poprzez ogłoszenia parafialne księży proboszczów, zabierali plecaki do domów i wyposażali je w niezbędne artykuły szkolne tworząc tzw. „wyprawkę”. Ostatecznie plecaki wędrowały z powrotem do parafii, a te przekazywały je dzieciom. Siedlecka Caritas wysłała również 41 plecaków do sióstr Albertynek w miejscowości Usole Syberyjskie w Rosji, jako forma wsparcia dla tamtejszych potrzebujących dzieci.

 

- W Roku Miłosierdzia jest to bardzo ważny gest dobroci, który otwiera ludzkie serca na potrzeby drugiego człowieka. Caritas znaczy miłość, więc nie bójmy się dzielić tą miłością i dobrocią z innymi. Jako koordynator, pragnę serdecznie podziękować za pomoc w realizacji akcji: księżom, którzy na terenie swojej parafii przekazywali plecaki, wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za przygotowanie kompletnych wyprawek, a szczególnie darczyńcom bez których nie było by takich owoców – mówi Aneta Sawicka, koordynator akcji.

 

W akcji wzięły udział następujące parafie: pw. Św. Jana Pawła II w Siedlcach, pw. Św. Teresy w Siedlcach, pw. Bł. Męczenników w Siedlcach, pw. Ducha Św. w Siedlcach, pw. Św. Maksymiliana w Siedlcach, pw. Przemienienia Pańskiego w Wisznicach, pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach, pw. Trójcy Św. w Radzyniu Podlaskim, pw. Zwiastowania NMP w Makarówce, pw. Św. Trójcy w Janowie Podlaskim, pw. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim, pw. Św. Stanisława BM w Zbuczynie, pw. Trójcy Świętej w Żeliszewie, pw. Św. Andrzeja z Awelinu w Radomyśli, pw. Najświętszego Zbawiciela w Rykach, pw. Św. Marii Magdaleny w Tuchowiczu, pw. Bł. Honorata w Białej Podlaskiej, pw. Św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, pw. Św. Jana Chrzciciela w Górznie, pw. MB Częstochowskiej w Krzesku, pw. Św. Anny w Wohyniu, pw. Wniebowzięcia NMP w Parysowie, pw. Św. Jadwigi w Mokobodach, pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Neplach, pw. Św. Pawła Apostoła w Skórcu, pw. Wszystkich Świętych w Sobieniu Jeziorach, pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie, pw. MB Różańcowej w Sławatyczach, pw. Św. Augustyna w Różance, pw. Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim, pw. Św. Stanisława Kostki w Wólce Dobryńskiej, pw. Świętej Rodziny w Uninie, pw. Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach, pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie, pw. Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym, pw. Św. Rajmunda w Hańsku, pw. MB Częstochowskiej w Garwolinie, pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie, pw. MB Królowej Korony Polskiej w Kopciach, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej, p. Św. Filipa Neri w Kąkolewnicy, pw. Św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie.

 

Posłuchaj wypowiedzi Ks. Marka Bieńkowskiego - Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej

 

Posłuchaj wypowiedzi p. Anety Sawickiej - Koordynator Akcji "Tornister Pełen Uśmiechów"

Wróć