Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Pokażmy znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii

Caritas Polska

Niedziela 6 października będzie dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju i zbiórki na rzecz Syrii. Zebrane środki Caritas Polska rozdysponuje na konkretną pomoc mieszkańcom Syrii.

 

 

- Wszyscy wiemy, jak bardzo cierpi naród Syryjski w wyniku wojny domowej. Jako ludzie wierzący jesteśmy zobowiązani do okazywania solidarności chrześcijańskiej. Poprzez tę zbiórkę chcemy zamanifestować naszą jedność nie tylko duchową, poprzez modlitwę, ale także poprzez dar materialny – powiedział ks. Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska.

 

Zbiórka jest odpowiedzią na zatroskanie Ojca Świętego Franciszka oraz konkretnym wyrazem solidarności z mieszkańcami Syrii. Dramat, jaki przeżywa naród Syryjski porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale także do działania. Dlatego 6 października będzie nie tylko dniem zbiórki funduszy, ale także dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju w Syrii.

 

- Nie zdajemy sobie sprawy, jaka to jest tragedia i jak wielkie rozmiary ma exodus tych ludzi. W Syrii cierpią przede wszystkim dzieci, które wraz z rodzicami musiały uciekać, aby ratować życie. To jest ogromna tragedia. Dlatego Konferencja Episkopatu Polski poprzez Caritas stara się pomóc osobom cierpiącym w Syrii. To jest solidarność, a w języku chrześcijańskim to jest miłość i miłosierdzie – powiedział ks. Józef Kloch – rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

 

Caritas Polska we współpracy z Caritas Jordania już drugi rok niesie pomoc uchodźcom, zwłaszcza dzieciom, realizując projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii, w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej (Mafraq, Zarqa, Irbid, Madaba, Amman i Karak). Pomoc jest finansowana ze środków polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP.

 

ks. Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska

 

ks. Józef Kloch – rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

________________________
Biuro Prasowe Caritas Polska
ul. Okopowa 55 | 01-043 Warszawa
Tel. +48 22 3348506 | +48 510 235 802 | e-mail: rzecznik@caritas.pl
www.caritas.pl

Wróć