Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Polska: Rebusiki, łamigłówki i kolorowanki dla najmłodszych

Wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej wpadli na pomysł by w ramach walki z koronawirusem opracować edukacyjną książeczkę skierowaną do dzieci. W rezultacie Caritas Polska wydrukowała ją w 10 tysiącach egzemplarzy i rozdystrybuowała na całą Polskę.

 

– Mimo panującej pandemii chcieli zrobić coś dla najmłodszych. Każda kartka zaprojektowana była przez innego wolontariusza – mówi Żanetta Kowalczuk, koordynator Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej.

 

Praca nad książeczką była wykonywana zdalnie. Oprócz zagadek w formie rebusów, krzyżówek, łamigłówek i malowanek były też wierszyki o niezbędnej higienie i noszeniu maseczek. Książeczki trafiły do dzieci nie tylko z terenu diecezji siedleckiej. - Broszurka cieszy się ogromnym zainteresowaniem innych diecezji, otrzymywaliśmy od nich słowa wdzięczności oraz gratulacje za pomysł i wykonanie, a Caritas Polska zagwarantowała dodruk, tak aby jak najwięcej dzieci miało możliwość jej otrzymania – podkreśla Żanetta Kowalczuk.

 

(ŻK,AN)

 

 

***

Rebusiki, łamigłówki i kolorowanki dla najmłodszych - czerwiec 2020 r.

2020-06-15

Rebusiki, łamigłówki i kolorowanki dla najmłodszych - czerwiec 2020 r.

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej

001
002
   

 

Wróć