Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

 

 

Caritas Diecezji Siedleckiej w bieżącym roku po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską akcję "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Akcja ma na celu przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących, w szczególności rodzin wielodzietnych oraz niepełnych, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i materialnej. Założeniem akcji jest przeprowadzenie zbiórek odzieży, zabawek i słodyczy, które w okresie świąt Bożego Narodzenia zostaną przekazane dzieciom, które nie mogą liczyć na inne prezenty świąteczne.

 

Finał akcji, która odbywa się już od 22 lat na terenie całej Polski zostanie przeprowadzony 23 listopada (niedziela) w godz. 10.00-16.00, podczas Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów, gdy do oznakowanych samochodów można będzie składać odzież i zabawki.

 

W Siedlcach 23 listopada na placu gen. Sikorskiego również  odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów, dlatego też zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w zbiórce i przynoszenia darów w postaci zabawek, słodyczy, przyborów szkolnych i książek. O uśmiech na twarzy najmłodszych darczyńców zadba Pani Klaun z Agencji Artystyczno-Edukacyjnej The Blue Angel, która podczas zbiórki w godz. 12.00-13.30 umili dzieciom czas swoim występem. Dodatkowymi atrakcjami w tych samych godzinach będzie nauka chodzenia na szczudłach, malowanie buziek oraz niezwykle ciekawe zajęcia z astronomii, które zostaną poprowadzone przez Siedleckie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

 

W ogólnopolską akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę włączyło się również NoveKino Siedlce, które w dniu 22 listopada o godz. 11.30 specjalnie na potrzeby akcji wyświetli film „Wakacje Mikołajka”, na który biletem wstępu będą dary rzeczowe typu zabawki, słodycze, książki, przybory szkolne.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w akcję.

 

Darczyńcy:

NoveKino

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Siedlce

Pani Klaun z Agencji Artystyczno-Edukacyjnej The Blue Angel

Siedleckie Towarzystwo Miłośników Astronomii

AnimaDeco

tl_files/gallery/caritas/aktualnosci/20141118_wielkaulicznazbiorkadarow/Siedlce.jpg

 

tl_files/gallery/caritas/aktualnosci/20141118_wielkaulicznazbiorkadarow/ARMS.jpg

 

Wróć