Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Pratulin: Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

Wolontariusze, opiekunowie i asystenci kościelni Szkolnych Kół Caritas Diecezji Siedleckiej po raz kolejny spotkają się na Diecezjalnym Zjeździe w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, który odbędzie się 30 maja 2023 r. Imprezie będzie towarzyszyć modlitwa, integracja i zabawa.

 

- Chcemy spotkać się wspólnie w gronie wolontariuszy w pięknym i szczególnym w naszej diecezji miejscu, podsumować całoroczną pracę, poznać się nawzajem, spędzić czas na świeżym powietrzu – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Wydarzenie honorowym patronatem objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Patronat medialny nad Diecezjalnych Zjazdem SKC objęły: Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie oraz Portal Podlasie24.pl

 

Program:

10:00 – Rejestracja uczestników

10:30 – Rozpoczęcie spotkania – przywitanie gości

11:00 – Część artystyczna przygotowana przez SKC

12:00 – Msza Święta

13:00 – Obiad

13:30 – Gra terenowa

14:30 – Ogłoszenie wyników gry terenowej i wręczenie nagród

15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia – Zakończenie spotkania

 

Szkolne Koła Caritas – co to takiego?

 

Szkolne Koła Caritas są dobroczynnymi, wolontariackimi organizacjami młodzieżowymi, działającymi w ramach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ich głównym celem jest podjęcie działalności charytatywnej na rzecz innych, w myśl idei przyświecającej Caritas. Zrzeszają wolontariuszy,  którym przewodzą opiekun koła i asystent kościelny. Do chwili obecnej w diecezji siedleckiej powstało 136 SKC.

 

O zjeździe

 

Pierwszy Zjazd SKC odbył się w 2016 roku w Siedlcach, a kolejne w Pratulinie. W latach 2020-2022 zjazdy zostały odwołane z uwagi na pandemię koronawirusa i wojnę na Ukrainie.

 

Więcej informacji: Małgorzata Strzelec, koordynator SKC tel. 780-061-313.

 

 

(AN)

 

 

Wróć