Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Program "Skrzydła" na HOSANNA FESTIVAL!

15 podmiotów wykonawczych z całego kraju, przegląd zespołów pielgrzymkowych, wspaniali artyści, różnorodność brzmień i charakterów z pasją do muzyki oraz loteria fantowa z licznymi nagrodami! Tak przedstawia się tegoroczna edycja HOSANNA FESTIVAL, którą rozpoczynamy w dniu dzisiejszym!

 

Początkowo Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej, od kilku lat Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA FESTIVAL już po raz 22. w Siedlcach zaprezentuje piękno i różnorodność muzyki chrześcijańskiej.

 

Na stałe w program festiwalu wpisała się już loteria fantowa. W tym roku szczególnie związana jest z Caritas Diecezji Siedleckiej, ponieważ w całości dochód z loterii przeznaczony będzie na program stypendialny dla dzieci i młodzieży „Skrzydła”. Oprócz szczytnego celu dla biorących udział do wygrania jest wiele mniejszych i większych gadżetów, książek, zabawek, koszulek, wejściówek na basen, bonów na jedzenia itd. Ponadto spośród wszystkich osób biorących udział w loterii zostaną wylosowane dwie dodatkowe nagrody- rower górski i karnet na basen o wartości 500 zł.

 

Inspiracją do powstania programu „Skrzydła” było przesłanie św. Jana Pawła II, wygłoszone podczas ostatniej pielgrzymki do Polski w 2002 roku: "Potrzeba «wyobraźni miłosierdzia», aby przyjść z pomocą dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie; aby nie odwracać się od chłopca czy dziewczyny (...)". Przy okazji festiwalu chcemy przybliżyć idę programu i dać możliwość dołożenia swojej „cegiełki” na rzecz edukacji dzieci.

 

Festiwal od wielu lat cieszy się ogromną sympatią publiczności i wspaniałych artystów. Na scenie Amfiteatru królować będzie energiczna muzyka, a na terenach zielonych na najmłodszych i trochę starszych czekać będą konkursy, gry integracyjne, malowanie twarzy, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki, skręcanie balonów, dobre książki i koszulki z przesłaniem!  Program festiwalu został tak przygotowany, aby każdy, niezależnie od wieku mógł znaleźć coś dla siebie. Hosanna Festival to nie tylko możliwość posłuchania dobrej, wartościowej muzyki, ale także atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu! Zapraszamy serdecznie!

 

Program:

 

PIĄTEK- 28 sierpnia 2015 roku

18.00- Eucharystia /katedra/

Koncert zespołu WSCHÓD /Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce/

 

SOBOTA- 29 sierpnia 2015

 /Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce/

16.00 –  Przegląd konkursowy, wystąpią:

•          Nadzieja (Kock)

•          Nieprzeciętni (Sobolew)

•          Jak Boga kocham (Sopot)

•          Soul N Voices (Kraków)

•          Wieczny(Radom)

•          Michalina Pitucha (Lublin)

•          MARTYRES (Pratulin)

•          Klaudia Borejko (Łuków)

•          Liczi (Radzików Wielki)

•          Gabriela Pliszka Kraska (Kowiesy k/Bielan)

•          Schola KSM przy parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus (Siedlce)

•          Olga Ślepowrońska (Siedlce)

•          Wiktoria Wizner (Bydgoszcz)

*Głosowanie- nagroda publiczności

Koncert zespołu MATULA

 

NIEDZIELA, 30 sierpnia 2015

10.15  Eucharystia /kościół św. Stanisława, ul. Floriańska 3/

15.00  Przegląd zespołów pielgrzymkowych grup: 2, 13, 9a, 12, 15b /Amfiteatr Siedlecki/

Koncert Laureatów

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Gwiazda wieczoru: SIEWCY LEDNICY

 

 

 

Wróć