"Radosne Mikołajki"

7 grudnia Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach przeprowadziło akcję społeczną pod nazwą „Radosne Mikołajki”. Wraz z grupą dziesięciu wolontariuszy seniorów, przedstawiciele Centrum Wolontariatu udali się do „Domu nad Stawami” Domu Pomocy Społecznej w Siedlcach.

Celem akcji były odwiedziny mieszkańców i wywołanie uśmiechu na ich twarzach. Żeby sprawić mieszkańcom niespodziankę, wolontariusze przygotowali dla nich drobne prezenty (czekolady, aniołki i kartki z życzeniami).

Wraz z pracownikiem „Domu nad Stawami” wolontariusze odwiedzili mieszkańców w ich pokojach, obdarowali prezentami i życzliwymi słowami, złożyli również życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Obdarowani nie kryli swojej radości, czasem pojawiały się też łzy wzruszenia.

- Myślę, że nasze wyjście do Domu Pomocy Społecznej było bardzo dobrym pomysłem, gdyż ludzie starsi i chorzy często odczuwają samotność i cieszą się z odwiedzin (tym bardziej, gdy odwiedzają ich wolontariusze – Mikołaje) – mówi Katarzyna Bryłka, koordynator Centrum Wolontariatu.

………………………………………………

Akcja została zorganizowana w związku z  projektem „Aktywni do setki” dofinansowanym w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

2015-12-22

Zdjęcia: Centrum Wolontariatu