Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Schronienie będzie nadal funkcjonować

Internat w boliwijskiej miejscowości Bulo Bulo (Ameryka Południowa) obecnie jest schronieniem dla 24 dziewczynek – sierot, dzieci pochodzących z rozbitych rodzin, a nawet wykorzystywanych wcześniej seksualnie w swoich domach. Placówkę prowadzą księża – misjonarze z diecezji siedleckiej i misjonarze świeccy z Polski i Boliwii. W tym roku wsparła ich finansowo Caritas Diecezji Siedleckiej, przekazując na utrzymanie miejsca 30 tysięcy złotych.

 

Jak informuje ks. Marcin Dudziński, dyrektor internatu, obecnie zamieszkuje go na stałe 20 dziewczynek, w wieku od 6 do 15 lat, a cztery przychodzą popołudniami, aby się wspólnie uczyć. Dzięki placówce mają zapewnione nie tylko dach nad głową i wyżywienie, ale też szansę na lepszą przyszłość.

 

„W Boliwii dziewczynki nie mają łatwego dostępu do nauki. Ich życie często ogranicza się do pracy w polu – póki są młode i silne. W bardzo młodym wieku zakładają rodziny, a przez braki  w swojej edukacji nie widzą potrzeby i troski o kształcenie własnych dzieci. I tak koło się zamyka” – czytamy na stronie internetowej placówki.

 

Miejsce istnieje od 2007 roku – budowę zainicjował ks. Stanisław Fiuk (pierwszy proboszcz parafii Nuestra Senora de Copacabana w Bulo Bulo), a następnie pobudował większość obiektów internatu i zarządzał nim ks. Tomasz Duda z diecezji siedleckiej.

 

Pieniądze, dzięki którym internat jest nadal czynny dla dziewczynek, pochodziły ze sprzedaży świec w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przeprowadzonego w diecezji siedleckiej. Wystarczą na pół roku funkcjonowania i pilne remonty. Siedlecka Caritas dziękuje serdecznie wszystkim, którzy wspomogli akcję.

 

Więcej informacji o internacie: www.bulobulo.pl

 

 

***

Schronienie będzie nadal funkcjonować

2018-07-18

Schronienie będzie nadal funkcjonować

Zdjęcia: Internat w Bulo Bulo

001
002
003
004
005
006
   

 

 

Wróć