Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Seniorzy i młodzież są zadowoleni!

Czy obowiązki szkolne, domowe i zawodowe to wszystko, co ważne w życiu? Niekoniecznie! Grupa 25 seniorów z Parczewa, która wzięła udział w projekcie pt. „Międzypokoleniowe spotkania z kulturą, sztuką i edukacją prozdrowotną” pokazała, że każdy ma prawo do aktywności, kreatywności i świetnej zabawy! Nawet osoby w starszym wieku! Podczas twórczych spotkań towarzyszyło im 10 wolontariuszy, którzy także zostali ubogaceni o nowe doświadczenia.

 

Podczas projektu, który trwał od 19 września do 20 listopada 2019r. w Parczewie, seniorzy brali udział w cyklu spotkań, wśród których były warsztaty plastyczne, spotkania z książką, muzyczne inspiracje, edukacja prozdrowotna, a nawet rajd rowerowy i ognisko integracyjne. Aby przybliżyć działania, które trwały przez niecałe trzy miesiące, we współpracy z TV Dębowa Kłoda i Panem Piotrem Antoniewskim, został przygotowany  filmik/reportaż pokazujący wspólnie spędzony czas.

 

Przedsięwzięcie podsumowano w środę 20 listopada w G.H. Hotel przy ul. Strażackiej 11 w Parczewie. W kameralnym gronie można było wysłuchać montażu muzycznego, wykonanego przez młodzież i wolontariuszy Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Parczewie i koncertu zespołu „Mimozami”. Dzięki przychylności gminy Parczew, lokalnym stowarzyszeniom, Caritas Diecezji Siedleckiej oraz wsparciu Pana Pawła Gołackiego, każdy uczestnik otrzymał  drobny upominek w formie najnowszych regionalnych publikacji i symbolicznych statuetek. Zdjęcia dotyczące projektu i film są dostępne na facebookowym profilu Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas, pomagali poprzez większe i mniejsze gesty. Projekt w dużej mierze opierał się na działaniach wolontariackich. Czasem było to użyczenie przestrzeni, wspólne szukanie rozwiązań, aby iść dalej, wsparcie techniczne czy występ artystyczny. Pragnę podkreślić ofiarność osób, które spędziły wiele godzin, aby projekt był zrealizowany na wysokim poziomie, nie żądając nic w zamian - mówi Katarzyna Kowalczyk, koordynator projektu.

 

Projekt został zrealizowany dzięki programowi Senior Caritas, którego głównym organizatorem jest Caritas Polska, a partnerem Jeronimo Martins Polska S.A.

 

(KK,AN)

 

 

***

Seniorzy i młodzież są zadowoleni! - Podsumowanie projektu dla seniorów i młodzieży w Parczewie

2019-11-21

Seniorzy i młodzież są zadowoleni! - Podsumowanie projektu dla seniorów i młodzieży w Parczewie

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Parczewie

001
002
003
004
005
006
007
008

 

Wróć