Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce: Bezdomni schronią się przed zimnem

Ogrzeją się, zjedzą posiłek i otrzymają czyste ubranie – na to mogą liczyć osoby bezdomne przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach. Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała tam specjalną świetlicę (niebieski kontener), gdzie w każdej chwili, 24h/dobę, może zgłosić się każdy potrzebujący. To dodatkowa propozycja organizacji, by zapewnić schronienie potrzebującym w okresie jesienno-zimowym, które nie otrzymały miejsca w Mieszkaniach Wspieranych.

 

- Chcemy pomóc tym, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji i nie mają gdzie uciec przed zimnem, są głodni i zdezorientowani. Takie osoby spotykamy również na przystankach, ulicach i dworcach w Siedlcach. Zareagujmy i nie przechodźmy obojętnie – możemy pomóc takiej osobie, kierując ją do świetlicy. Takie osoby objęte są teraz okresem ochronnym – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi również Mieszkania Wspierane – jest to placówka skierowana do osób w kryzysie bezdomności, znajdująca się przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach. Przeznaczona jest dla osób, którym zostało przyznane prawo pobytu na czas określony na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Siedlce po konsultacji z pracownikiem socjalnym MOPR.

 

Dojazd do Mieszkań Wspieranych i świetlicy przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach:

- autobus nr 11, 12, 21, 24, 30, 31, 32, 33, 38 (przystanek Brzeska Buczyńskiej),

- pieszo z centrum Siedlec – idąc ul. Brzeską i skręcając w lewo w ul. Kleeberga,

- pieszo od strony Parku Handlowego Stalchemia.

 

Kontakt: Przemysław Zduniewicz – kierownik Mieszkań Wspieranych Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 511-091-275.

 

 

(AN)

 

***

Siedlce: Bezdomni schronią się rpzed zimnem

2022-11-14

Siedlce: Bezdomni schronią się rpzed zimnem

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej

001
002
   

 

 

Wróć