Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce: Caritas zaprasza seniorów do projektu

„Aktywny senior, to zdrowy senior" to tytuł projektu prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej dla seniorów z Siedlec i okolic w wieku powyżej 60 roku życia. Realizuje go Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach. Organizacja zaprasza chętnych do udziału. Zajęcia ruszają w lutym – wstęp wolny!

 

- Przygotowaliśmy warsztaty edukacyjno-aktywizujące umysł i warsztaty aktywności ruchowej, aby wspierać seniorów w dbaniu o swoje zdrowie i samopoczucie. Seniorzy mogą skorzystać z nich za darmo, spędzić czas w miłej atmosferze wśród swoich rówieśników i poszerzyć swoją wiedzę  – mówi Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

W ramach projektu odbędą się:

 

Warsztaty edukacyjno-aktywizujące umysł pt.: „Demencja? To nie dla mnie – ćwiczenia percepcji i pamięci” – zajęcia ruszają 15 lutego 2024 r. przy ul. Katedralnej 5 o godzinie 16:00. Ponadto zaplanowano spotkania edukacyjno-zdrowotne z dietetykiem i z psychologiem.

 

Warsztaty aktywności ruchowej. Pierwsze zajęcia fitness „Aktywny senior - tańcz dla zdrowia” odbędą się 12 lutego 2024 r. przy ul. Katedralnej 5 o godzinie 14:00. Zajęcia fitness będą odbywały się w każdy poniedziałek. Dodatkowo odbędą się spotkania z Nordic Walking z instruktorem.

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Siedlce.

 

Kontakt i zapisy: Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 510-756-437, ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach.

 

 

(AN)

Wróć