Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce, Parczew: Wakacje na świetlicach Caritas

Caritas Diecezji Siedleckiej, jak co roku, organizuje dzieciom z trzech Świetlic zajęcia wakacyjne. Z myślą o najmłodszych przygotowano różne aktywności i wyjścia w ciekawe miejsca. Poniżej więcej szczegółów.

 

Świetlice w Siedlcach

 

Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 oraz Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza przy ul. Floriańskiej 3 czynne są dla dzieci praktycznie całe wakacje (z przerwą urlopową) od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 (biura tych placówek działają zaś dłużej - w godz. 8:00-16:00). Z każdej Świetlicy korzysta 30 dzieci. Codziennie mają zapewniony ciepły posiłek. Na okres wakacji zaplanowano: wyjścia do kina, zajęcia kulinarne z projektu „Żółty Talerz” oraz inne atrakcje. W ramach zadania publicznego pod tytułem "Dobra droga do abstynencji" odbędą się zajęcia kreatywne współfinansowanego ze środków Miasta Siedlce.

 

Świetlica w Parczewie

 

Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej przy ul. Kościelnej 53 w Parczewie mają zorganizowane zajęcia od 24 czerwca do 26 lipca w godzinach 9:00-14:00. – Zależy nam, aby nasi podopieczni aktywnie i miło spędzili czas wakacji – mówi Aneta Daszczuk, kierownik Świetlicy. Przygotowano dla nich aktywności sportowe (w tym wyjście na stadion i basen w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym JELONEK w Parczewie), plastyczne oraz muzyczne i taneczne (zumbę i karaoke). Podopieczni skorzystają z zajęć kulinarnych i będą mieli zapewniony posiłek każdego dnia. Wyjadą do stadniny koni w Laskach, odwiedzą gospodarstwo agroturystyczne, a w nim: zobaczą jak wygląda ranczo, przejadą się bryczką, pojeżdżą konno, a nawet nakarmią zwierzęta. Zaplanowano też 2-dniową wycieczkę do Warszawy, Suntago Wodny Świat, Niepokalanowa i Centrum Nauki Kopernika, a także 1-dniową wycieczkę do Parku Rozrywki Majaland oraz do Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Zorganizowane będzie również ognisko na terenie Ścieżki Przyrodniczej Bobrówka i wypad nad Jezioro Obradowskie.

 

Kontakt: Karolina Sałasińska - kierownik siedleckich Świetlic Caritas tel. 513-503-880, Aneta Daszczuk- kierownik Świetlicy w Parczewie tel. 507-058-866.

 

 

(AS, KS, AN)

 

Wróć