Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce: Pomóżmy osobom w kryzysie bezdomności. Caritas rozpoczęła zbiórkę

Caritas Diecezji Siedleckiej rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów ogrzewania świetlicy-ogrzewalni, która działa dla osób w kryzysie bezdomności. Zaczyna się jesień, pierwsze przymrozki, deszczowe dni i noce – to bardzo trudny okres dla osób nie posiadających własnych czterech kątów i dachu nad głową. Organizacja prosi o wsparcie.

 

- Wychodząc naprzeciw wszystkim potrzebującym, nasz niebieski kontener - świetlica, służący jako ogrzewalnia w ciągu dnia, a także jako miejsce, gdzie osoby potrzebujące mogą spędzić mroźne noce, będzie ogrzewana przez całą dobę. Potrzebujemy jednak na to środków – mówi Przemysław Zduniewicz, kierownik Mieszkań Wspieranych Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Aby włączyć się w zbiórkę, należy wejść na stronę https://pomoc.pl/rr3f39k2 i wpłacić dowolną kwotę.

 

- Szacujemy, że potrzeba będzie ok. 60 tys. zł. Chcemy dzięki tym środkom zapewnić w świetlicy-ogrzewalni ciągłość ogrzewania przez 24h na dobę – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Caritas apeluje, aby widząc osoby potrzebujące wsparcia, reagować i wskazywać im miejsce przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach, gdzie o każdej godzinie dnia i nocy, otrzymają bezpłatną pomoc w świetlicy-ogrzewalni: jedzenie, czyste ubranie, a przede wszystkim miejsce, gdzie można w cieple przenocować w klimatyzowanym pomieszczeniu.

 

Koszty ogrzewania niebieskiego kontenera – świetlicy, nie są przewidziane w finansowaniu zewnętrznym. W takiej sytuacji trzeba było rozpocząć zbiórkę pieniędzy. Zebrane pieniądze pomogą nam w utrzymaniu ciągłości ogrzewania przez całą zimę. Portal www.pomoc.pl nie pobiera żadnych opłat ani prowizji i jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki niemu w prosty sposób można podzielić się swoim dobrem z innymi, w trudniejszej sytuacji życiowej.

 

- Już dziś pragniemy podziękować za każdą, nawet najmniejszą wpłatę - podkreśla ks. Paweł Zazuniak.

 

Kontakt: Przemysław Zduniewicz, kierownik Mieszkań Wspieranych Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Kleeberga 2 w Siedlcach, tel. 511-091-275.

(AN)

 

Wróć