Siedlce: Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

54 opiekunów i asystentów kościelnych Szkolnych Kół Caritas z diecezji siedleckiej, przyjechało 21 września 2021 r. do Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach, aby poznać możliwości szerzenia dobra z zaangażowaniem uczniów i zaplanować działania wolontariackie na rok szkolny 2021/2022.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:00. Wśród osób prowadzących byli: ks. Marek Bieńkowski - dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, Marta Próchnicka – koordynator projektów oraz Franciszek Szamocki – specjalista ds. subkont.

Poruszono na nim kilka tematów. Przedstawiono i omówiono nowy regulamin i dokumenty SKC oraz propozycje akcji takich jak: zbiórki żywności, „Torba Miłosierdzia”, Katolicki Kalendarz Adwentowy dla Dzieci „Boski Adwent”. Koordynator ds. subkont opowiedział o możliwości adopcji podopiecznego Caritas, tak by wspólnie pomóc osobie/rodzinie, która zgłosiła się do organizacji w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Temat programów stypendialnych (Caritas prowadzi 3 programy, „Skrzydła”, „Dwa Talenty”, „Otwarty Horyzont”) poruszył ksiądz dyrektor Caritas diecezjalnej, zachęcając do zgłaszania do nich uczniów w niełatwej sytuacji materialnej i losowej, by mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Spotkanie zakończył wspólny obiad, przygotowany przez Centrum Integracji Społecznej CDS w Siedlcach.

Tego typu wydarzenie odbywa się raz w roku, wraz z początkiem zajęć szkolnych/przedszkolnych. Obecnie w diecezji siedleckiej działa 120 Szkolnych Kół Caritas i 5 Przedszkolnych Kół Caritas.

Kontakt: Marta Próchnicka – koordynator projektów, tel. 510-756-437, e-mail: skc.siedlce@caritas.pl

(AN)

Siedlce: Spotkanie Szkolnych Kół Caritas dn. 21 września 2021 r.

2021-09-23

Siedlce: Spotkanie Szkolnych Kół Caritas dn. 21 września 2021 r.

Zdjęcia: Tomasz Końko