Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce: W Caritas trwa nabór wolontariuszy

Pomoc bliźniemu, rozwijanie talentów i pasji, praca w zespole - to zaledwie kilka korzyści, które wiążą się z wolontariatem. Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza chętnych do zaangażowania się w działania Centrum Wolontariatu w Siedlcach. Obecnie prowadzony jest nabór.

 

- Szukamy osób z doświadczeniem wolontariatu, ale też i takich, którzy swoją drogę chcą w nim rozpocząć. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, propozycje i działania. Swoim zaangażowaniem chcemy docierać do tych, którzy potrzebują pomocy, zatem tak naprawdę żadna aktywność nie jest nam straszna. Zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia niezapomnianej przygody, jaką jest wolontariat! – mówi Anna Matuszewska, manager działu ds. dzieci i młodzieży.

 

Do zadań, które aktualnie są realizowane przez wolontariuszy, należą: pomoc w robieniu zakupów seniorom oraz osobom na kwarantannie, noszenie ciepłych posiłków seniorom, działania w siedleckich Świetlicach prowadzonych przez Caritas: Socjoterapeutycznej przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 oraz Profilaktyczno – wychowawczej przy ul. Floriańskiej 3 oraz przy udzielanie korepetycji dzieciom i młodzieży w ramach „Akademii Małego Żaka”.

 

Więcej informacji: Biuro Centrum Wolontariatu: ul. Bpa I. Świrskiego 57, czynne w poniedziałki oraz wtorki w godzinach 10:00 - 18:00, tel.: 510 756 437, wolontariat@siedlce.caritas.pl

 

 

(AN,AM)

 

 

 

 

 

 

Wróć